Kotły na ekogroszek kl. 5 – ranking

Branża kotłów przeżywała w ostatnich latach istną rewolucję. W 2018 roku w życie weszły przepisy mające na celu zmniejszenie niekorzystnego wpływu pracy kotłów na środowisko, oznaczające w praktyce, że na rynku nie można dostać już urządzeń o klasie niższej niż piąta. Najczęstszym paliwem stosowanym w tego rodzaju sprzętach jest ekogroszek oraz pellet. Poświęcimy dziś więcej uwagi tej pierwszej opcji – oto nasz ranking pieców na ekogroszek. Postaramy się pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie, jaki piec na ekogroszek wybrać.

Defro Komfort Eko 20kW

Nasz ranking kotłów na ekogroszek klasy 5 otwiera Defro Komfort Eko 20 kW. Jest to model przeznaczony do instalacji ogrzewania centralnego w układzie otwartym oraz zamkniętym. Pracuje z paliwem o uziarnieniu 5-25 mm. Moc 20 kW w praktyce w zupełności wystarczy do ogrzania powierzchni od 150 do 250 m2. Pojemnik na ekogroszek o pojemności 190 kg pozwoli Ci na przechowywanie zapasu nawet na tydzień. Model jest też bogato wyposażony – posiada sterownik, wentylator, podajnik, czujnik temperatury, stopki poziomujące, a także komplet narzędzi, które wykorzystasz do czyszczenia urządzenia.

Ogniwo Classic DS 10kW

Ogniwo Classic DS 10kW to kocioł dolnego spalania, również do ogrzewania centralnego w układzie otwartym oraz zamkniętym. Sprawność cieplna tego modelu wynosi 88%, co jest niewiele niższym wynikiem od urządzenia opisywanego powyżej, w którym parametr ten sięga 92 %. Zestaw zawiera termometr, zawór i komplet narzędzi. W praktyce urządzenie sprawdzi się na powierzchniach do 120 m2. Zachęcać do zakupu może również cena – ok. 4 tys. złotych za sprzęt bardzo wysokiej jakości.

>>> Kup tutaj <<<

Kołton Ecomatix 25kW

W naszym rankingu kotłów na ekogroszek nie mogło zabraknąć również urządzenia Kołton Ecomatix 25kW. Za wyższą ceną niż w przypadku Ogniwo Classic idzie sprawność cieplna do blisko 95% oraz możliwość ogrzewania powierzchni do 250 m2. Wykorzystać można w nim ekogroszek o uziarnieniu 5-28 mm. Sprzęt przystosowany jest do pracy w systemie ciągłym, bez wygaszania. Producent zwiększył również funkcjonalność tego urządzenia, stosując sterownik pozwalający na zastosowanie do ogrzania wody użytkowej w okresie letnim. Równie imponujące, jak parametry pieca, jest też jego wyposażenie – m.in. duży wyświetlacz, port USB i czujniki temperatury.

>>> Kup tutaj <<<

Zębiec Topaz 17kW

Na jednym z czołowych miejsc rankingu pieców na ekogroszek 5 klasy musiał znaleźć się też model Zębiec Topaz 17 kW. Jego sprawność cieplna również sięga niemal 95 %. Wyróżnia się 5 klasą czystości spalin i certyfikatem EcoDesign. W urządzeniu tym zastosowano rozwiązania najnowocześniejsze pod względem technologicznym – wielofunkcyjny sterownik oraz tygodniowy programator. Producent zadbał ponadto o bezpieczeństwo użytkowania, stosując m.in. czujnik przegrzania silnika.

>>> Kup tutaj <<<

Mpm Projekt Ds Ii 18kW

Na koniec mamy dla Ciebie kocioł Mpm Projekt Ds Ii 18kW – nieco tańszy model pieca, pozwalający na ekonomiczne ogrzewanie domu. Jest to kocioł dolnego spalania, pracujący bez nadmuchu. Zasobnik mieści 60 litrów materiału, a cały sprzęt osiąga sprawność cieplną do 88 %. Jest to z pewnością dobra opcja, jeśli poszukujesz pieca tańszego, lecz wciąż sprawnego i gwarantującego najwyższą jakość pracy.

>>> Kup tutaj <<<

Czasy tzw. kopciuchów już na szczęście za nami. Zadbaj o ogrzewanie budynku w sposób ekologiczny, wybierając wysokiej jakości kocioł klasy 5. Jaki piec na ekogroszek wybrać? Powyższe propozycje przygotowane specjalnie dla Ciebie ułatwią Ci podjęcie odpowiedniej dla Twojego gospodarstwa domowego decyzji!