Ranking telewizorów 55 cali 2020

Kontynuujemy naszą serię rankingów produktów, po które warto sięgnąć w 2020 roku. Telewizory również ze względu na kwarantannowe warunki zyskały na znaczeniu w naszym domowym życiu. Być może warto więc zastanowić się nad kupnem nowego sprzętu, który stanie się centrum domowej rozrywki. Sprawdźmy najciekawsze propozycje dużych, 55-calowych telewizorów. Oto nasz ranking telewizorów 4K 55 cali 2020.

Samsung UE55RU7472U

Pierwsza nasza propozycja w rankingu to telewizor 4K od giganta rynku elektronicznego, czyli marki Samsung. Po pierwsze, warta uwagi jest prezentacja tego modelu, gdyż jest on niezwykle elegancki, głównie za sprawą srebrnej ramki i kunsztownego wykończenia. Wybierając tego Samsunga, nie będziecie też zmagać się z zalegającymi wokół sprzętu kablami, gdyż ma on z tyłu obudowy bardzo wygodną maskownicę na kable w postaci szczelin, gdzie można je umieścić. W zestawie otrzymujemy nowoczesny pilot Smart, bez standardowej klawiatury numerycznej. Jest to idealny wybór dla osób, którym zależy na najlepszej jakości obrazu w kategorii telewizorów ze średniej półki. Za sprawą takich dodatków, jak UHD Engine, czy Micro Dimming telewizor ten nie ma sobie równych. W założeniu producenta było też maksymalne dostosowanie obrazu do gier wideo, co, trzeba przyznać, doskonale mu się udało. Jest to w pełni funkcjonalny Smart TV – jeśli rozwiązania z niższej półki cenowej nie spełniają już Waszych wymagań, z pewnością będzie to dobry wybór.

LG 55UM7450

W umiarkowanej kategorii cenowej nie może zabraknąć w naszym rankingu telewizorów 55 calowych również propozycji od innego potentata rynku elektronicznego, marki LG. Wybrany przez nas model to również opcja bardzo przystępna, którą warto rozważyć. Tutaj także otrzymujemy opcje Smart TV oraz obraz 4K. Estetycznie telewizor to klasyka, czarna obudowa, klasyczny pilot z klawiaturą numeryczną o nieco jednak zmodyfikowanym, intrygującym kształcie. Dwa wejścia USB oraz 3 HDMI zapewnią funkcjonalność w Waszym salonie. Pod względem technologii wyświetlania obrazu zastosowano w omawianym modelu wiele poprawek w stosunku do poprzednich propozycji od LG, więc jeśli już wcześniej korzystaliście ze sprzętu tej marki, tym bardziej ten będzie w stanie Was zadowolić. Nie znajdziecie tutaj tak naprawdę żadnego „haczyka” od producenta – wszystko, co można odnaleźć w specyfikacji technicznej, działa i sprawdza się bez zarzutu. Solidność i prostota, w związku z czym możemy polecić ten telewizor każdemu.

Sharp 55BL2EA

Aby zapewnić równowagę w naszym rankingu i dać Wam obraz telewizorów kilku producentów (nie każdy musi być przecież fanem Samsunga), kolejna opcja to sprzęt marki Sharp. To telewizor o dużym współczynniku kontrastu kolorów, obrazie 4K i, rzecz jasna, dostępie do Smart TV. Pod względem estetyki różni się od swoich poprzedników inaczej rozstawionymi nóżkami. Może sprawiać wrażenie nieco bardziej topornego, lecz sam wygląd telewizora to oczywiście kwestia gustu – niektórzy mogą uznać to za zaletę. Jego przewaga nad modelem LG to chociażby czytnik kart pamięci. Nieco gorzej prezentuje się jednak kąt widzenia obrazu. W kontekście porównania z Samsungiem niektórych ucieszy zapewne obecność klasycznego pilota w miejsce sterowanej głosowo wersji Smart. Jak najbardziej jednak ogólnie zarówno obraz, jak i dźwięk oceniamy na plus – w tej klasie produktów to godny rywal dla Samsunga i LG.

To najciekawsze propozycje, jakie wybraliśmy dla Was do naszego rankingu telewizorów 4K 55 cali 2020. Jak łatwo zauważyć, poszczególne modele różnią się od siebie tak naprawdę szczegółami – to od Was zależy, na czym najbardziej Wam zależy, na jaki element zwrócicie największą uwagę i który telewizor w związku z tym najlepiej trafi w Wasz gust. Każdy z wymienionych producentów może zaoferować coś, czym zaskarbi sobie Wasze zaufanie.