Jak usunąć szkło hartowane z telefonu

Smartfon to obecnie podstawowe wyposażenie elektroniczne, z jakiego większość z nas korzysta każdego dnia. Używanie tego typu urządzenia wymaga od nas też zakupu dodatkowych akcesoriów. Jednym z nich jest szkło hartowane. Naklejamy je na ekran smartfona, aby był on zabezpieczony przed potencjalnym rozbiciem. Jest to możliwe dzięki wyjątkowej twardości, jaką osiągają najlepsze dostępne na rynku szkła hartowane. Gdy założysz je i telefon spadnie na ziemię, najprawdopodobniej rozbije się samo szkło hartowane – ekran natomiast przetrwa bez uszczerbku. Konieczne jest jednak wówczas wymienienie szkła na nowe, aby mogło ono skutecznie zabezpieczać ekran telefonu. Przed wymianą szkła na nowe, należy jednak odkleić z telefonu stare, zniszczone. Często użytkownicy smartfonów mają w związku z tym wiele obaw i nie decydują się na samodzielną wymianę szkła. Okazuje się jednak, że nie musi być to w żaden sposób skomplikowane. Jak zdjąć szybkę z telefonu? Sprawdźmy!

Szybkie samodzielne odklejanie

Podstawową obawą wielu użytkowników, zastanawiających się, jak zdjąć szkło hartowane, jest to, czy każdy element pokruszonej szybki trzeba będzie odczepiać od powierzchni telefonu osobno. Są to jednak obawy bezpodstawne. Pomimo tego, że Twoja szybka jest rozbita na wiele kawałków, bez problemu powinna ona odejść od smartfona w jednym kawałku. Nie martw się – nie będzie konieczne zeskrobywanie drobnych resztek, cały proces odklejania może potrwać nawet zaledwie kilka/kilkanaście sekund.

Przygotuj powierzchnię

Zanim powiemy Ci, jak usunąć szkło hartowane z telefonu, powinieneś dowiedzieć się jeszcze o tym, że możesz najpierw przygotować jego powierzchnię, aby było to łatwiejsze do wykonania. Możesz w  tym celu lekko podgrzać powierzchnię telefonu, np. przy pomocy suszarki do włosów lub kładąc smartfon na grzejniku. Uważaj jednak, aby nie przesadzić – wystarczy kilkanaście sekund. Twój smartfon ma być odrobinę cieplejszy, chcesz go jedynie lekko ogrzać, a nie stopić!

Odklejanie szkła hartowanego

Szkło hartowane możesz odkleić na kilka sposobów. W dużej mierze sprowadzają się one do odpowiedniego podważenia narożnika powierzchni. Jeśli nie masz obaw o swoje palce i paznokcie, możesz użyć do tego właśnie po prostu paznokcia. Podważ jeden z narożników i delikatnie ciągnij za róg. Taki sposób może jednak okazać się nieskuteczny, dlatego warto podważyć najpierw wszystkie rogi i dopiero wówczas rozpocząć stopniowe odklejanie szybki. Jeśli odklejanie tą metodą wydaje Ci się trudne lub zastanawiasz się, jak odkleić szkło hartowane z telefonu jeszcze łatwiej, możesz wykorzystać kartę kredytową. Podważ jeden narożnik szybki paznokciem, wykałaczką lub innym, podobnym narzędziem, podnieś lekko szybkę przy odklejonym narożniku i wsuń pod nią kartę. Jeśli będziesz ją powoli wsuwać pod jej powierzchnię, szybka powinna bez problemu odkleić się w całości, nie rozpadając na mniejsze kawałki.

Nie musisz obawiać się tego, jak usunąć szkło hartowane z telefonu – jest to czynność naprawdę łatwa. Możesz szybko samodzielnie odkleić szybkę i wybrać nową, aby Twój telefon był skutecznie zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi.