ranking smartfonów do 1000 zł

Telefon komórkowy w najnowocześniejszym wydaniu nie jest już tylko ciekawym gadżetem, z którym wiąże się również konieczność dużego wydatku. Sprzęt taki jest dzisiaj praktycznie niezbędny w codziennym funkcjonowaniu, a co za tym idzie, jest też w zasięgu ręki każdego pod względem cenowym. Możesz korzystać z nowoczesnego, praktycznego smartfona bez konieczności wydatku rzędu kilku tysięcy złotych lub zakupu sprzętu na raty. Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie ranking telefonów do 1000 zł. Dzięki temu łatwo będziesz mógł odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki smartfon do 1000 zł będzie dla Ciebie najlepszy!

Xiaomi POCO X3 NFC

Smartfony Xiaomi dostępne są w Polsce dopiero od kilku lat, lecz bardzo szybko zyskały duże grono swoich zwolenników. Stały się atrakcyjną alternatywą dla potentatów typu Samsung oraz Apple. Xiaomi POCO X3 NFC to model smartfona, który miał swoją premierę pod koniec 2020 roku. W zależności od aktualnej oferty konkretnego sklepu, można znaleźć go za cenę od 800 do 1000 złotych. W jego przypadku warto zwrócić uwagę na wyświetlacz 120 Hz oraz pamięć RAM 6 GB. Same te parametry stawiają już telefon ten na poziomie z wieloma innymi, droższymi konkurentami. Dodatkowe zalety to NFC, Dual Sim oraz bateria, która w rzeczywistości sprawdziła się podczas naszych testów i była w stanie wytrzymać nawet 2 dni. Do tego telefon ma niezbędne już oczywiście, dobrej jakości aparaty przednie oraz tylne. Wizualnie w żaden sposób nie poznasz po Xiaomi POCO X3 NFC, że jest to model, który nie kosztował Cię nawet 1000 zł – ma nowoczesną, atrakcyjną obudowę dostępną w kilku kolorach. W przypadku tego urządzenia tak niska cena nie oznacza, że sięgasz po sprzęt słabszy, lecz spokojnie plasuje go w kategorii solidnych smartfonów klasy średniej.

Motorola Moto G9

Kolejny solidny smartfon do 1000 zł, jaki sprawdził się w naszych redakcyjnych testach to Motorola Moto G9. Samej marki Motorola zapewne nie trzeba nikomu z naszych czytelników przedstawiać. Pod względem ceny również znajdziesz sklepy, w których przy promocji model ten dostępny będzie za nawet ok. 800 zł. Bateria pozwala na swobodną pracę urządzenia przez minimum 2 dni. Cechą, która pozornie może być uznana za potencjalny minus tego smarfona, jest pamięć RAM 4 GB. W praktyce jednak urządzenie korzysta praktycznie z czystego systemu Android bez modyfikacji i z bardzo lekkim oprogramowaniem, więc RAM wystarcza do sprawnej pracy. Poza tym do Twojej dyspozycji będzie rewelacyjny aparat 65 Mpx, NFC i Dual Sim. Sprawia to, że mimo mankamentów Motorola Moto G9 jest bez wątpienia na dziś jednym z liderów w tej kategorii cenowej.

Xiaomi Redmi Note 10

Kolejny model Xiaomi w naszym rankingu smartfonów do 1000 zł, a konkretnie Xiaomi Redmi Note 10. Tutaj podkreślić musimy przede wszystkim wyświetlacz AMOLED, gwarantujący obraz bardziej kontrastowy, nasycony i głęboki w porównaniu do wyświetlaczy LCD. Standardowo otrzymujemy też dobrej jakości przednie oraz tylne, NFC, a także baterię, która również jest w stanie podołać zadaniu dwudniowej pracy.

Jaki smartfon do 1000 zł wybrać?

Jaki jest najlepszy telefon do 1000 zł? Odpowiedź na te pytanie pozostawiamy Tobie. Na pewno nasze propozycje pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję. Czy warto w ogóle decydować się na sprzęt z takiej półki cenowej? Jak najbardziej! Tym bardziej, jeśli wybierzesz propozycje sprawdzonych marek, jak chociażby wymienione wyżej Xiaomi i Motorola, masz pewność, że wybierasz sprzęt wysokiej jakości, lecz jedynie o nieco niższych parametrach niż najbardziej wydajne smartfony. Jeśli nie jesteś maniakiem sprzętów elektronicznych, w praktyce nie generuje to jednak wielu ograniczeń i pozwala na swobodne korzystanie z telefonu bez awarii nawet przez kilka lat.