Prasa do tłoczenia oleju na zimno – ranking

W ostatnich latach szczególnie widoczny jest trend związany z produktami typu „eko”. Coraz więcej osób zwraca uwagę na ich składy, czy też sposób wytwarzania. Zależy nam coraz bardziej na tym, aby odżywiać się zdrowo, a przy tym bez szkód dla środowiska naturalnego. Reagują na to też producenci wyposażenia domowego, oferując sprzęty pozwalające nam chociażby na samodzielne przygotowywanie wielu składników i produktów. Takiego rodzaju wyposażeniem jest także prasa do tłoczenia oleju. Pozwala ona na przygotowanie oleju bez obróbki cieplnej pozbawiającej produkt składników odżywczych takich, jak witaminy oraz minerały. Samodzielne przygotowanie oleju w domu jest zatem naprawdę możliwe, a potrzebujesz do tego jedynie odpowiedniego sprzętu. Zobacz nasz ranking pras do tłoczenia oleju na zimno, jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem i chciałbyś cieszyć się w swoim domu zdrowym, własnoręcznie przygotowanym olejem.

Prasa do tłoczenia oleju Yoda trzeciej generacji plus YD-ZY-02A

Zdecydowanie najczęściej w tej kategorii produktów w sklepach w naszym kraju spotkacie urządzenia marki Yoda. Była to w rzeczywistości pierwsza prasa do tłoczenia oleju domowego użytku, jaką można było odnaleźć w sklepach. Zyskała uznanie i takie nagrody, jak Laur Konsumenta, czy też Top Marka. YD-ZY-02A to już trzecia, ulepszona wersja prasy marki Yoda. W zależności od produktu, jaki zastosujemy do wytłoczenia oleju, wydajność urządzenia sięgnie od 30 do 80 %, co jest wynikiem lepszym niż w modelach poprzedniej generacji. Cały proces obsłużysz przy pomocy przejrzystego, intuicyjnego panelu sterowania, który daje użytkownikowi możliwość skorzystania z wielu funkcjonalnych opcji. Poszczególne programy tłoczenia (dostępne m.in. orzechy, słonecznik, rzepak oraz siemię lniane) mają moc zgniatania oraz temperaturę dostosowaną do charakterystyki danego produktu. W czasie 3-5 minut otrzymasz ze 100 g składnika własnoręcznie przygotowany olej, którego temperatura podczas tłoczenia nie przekroczy 40 stopni Celsjusza. Dodatkowym atutem prasy Yoda trzeciej generacji plus YD-ZY-02A są różne wersje kolorystyczne, dzięki którym możesz wybrać taki sprzęt, który najlepiej pasować będzie do wystroju Twojej kuchni.

Prasa olejowa Klarstein Olivia

Wyżej przedstawiony sprzęt to najwyższa półka, jeśli chodzi o urządzenia z tej kategorii, a co za tym idzie, również sprzęt z wyższej półki cenowej. Nie mogliśmy pominąć w naszym rankingu pras do tłoczenia oleju na zimno modeli w nieco bardziej ekonomicznej wersji. Jeśli szukasz zatem tańszej prasy, lecz wciąż gwarantującej wysoką jakość pracy, odpowiednim wyborem dla Ciebie będzie prasa olejowa Klarstein Olivia. Dzięki niej będziesz mieć możliwość pozyskania oleju na zimno z orzechów, pestek, nasion i ziaren. Łatwiejsza jest też obsługa sprzętu, nie musisz wybierać już spośród różnych opcji i programów, a wszystkie procesy obsłużysz przy pomocy zaledwie trzech przycisków. Uzyskasz w ten sposób olej odpowiedni do pieczenia, gotowania, czy sałatek, a także zapłacisz znacznie mniej niż w przypadku pras Yoda. Jeżeli nie jesteś zatem mistrzem zdrowej, modnej kuchni, a Twoim celem jest jedynie uzyskanie zdrowszego oleju niż ten dostępny w sklepach stosunkowo niewielkim wysiłkiem, to ta opcja będzie dla Ciebie zdecydowanie korzystniejsza.

Przekonaj się, jak łatwo możesz uzyskać gotowy do wykorzystania samodzielnie przygotowany olej w Twojej kuchni. Zobacz nasz ranking pras do tłoczenia oleju na zimno i gotuj, smaż oraz piecz zdrowiej już teraz!