Czarci / diabelski pazur na bóle stawów i mięśni - opinie czy warto

Bóle stawów, mięśni oraz pleców to dolegliwości, z którymi każdego dnia zmagają się miliony Polaków. Często nie podejmujemy się nawet prób walki z tym, przyzwyczajając się do bólu i mniejszego komfortu codziennego życia. Uśmierzenie bólu może jednak przyjść w łatwy sposób, nawet bez wizyty u lekarza. Czy warto wybrać czarci pazur na bóle stawów i mięśni i czym on właściwie jest? Więcej informacji o tym znajdziesz poniżej.

Diabelski pazur – co to jest?

Czarcim, czy też diabelskim pazurem, o którym mowa, jest w rzeczywistości roślina o tej nazwie. Jej pozornie groźne brzmienie nie wzięło się jednak w żadnym wypadku z tego, iż może być ona groźna lub mieć niebezpieczne właściwości. Owoce tej rośliny mają bowiem charakterystyczne, haczykowate wyrostki, przywodzące na myśl właśnie groźne pazury. Nie jest to też ziele o rzekomo magicznych, nadzwyczajnych mocach, lecz hakorośl z rodziny połapkowatych. Spotkać można ją m.in. w Afryce, Australii, Malezji oraz Indiach.

Czarci / diabelski pazur działanie

Diabelski pazur na bóle mięśni i stawów, któremu poświęcamy uwagę w dzisiejszym artykule to w rzeczywistości sam korzeń opisywanej powyżej rośliny, ponieważ to on jest wykorzystywany m.in. w suplementach diety. Można dostać go w postaci proszku, kapsułek, czy też jako składnik bardziej złożonych preparatów prozdrowotnych. Stosuje się go m.in. w żelach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Nie jest on również obcy pacjentom w trakcie rehabilitacji po urazach, zmagających się ze zwyrodnieniami, czy też stanami zapalnymi kręgosłupa, więzadeł lub ścięgien. W odpowiedniej formie czarci pazur sprawdzi się zatem zarówno na zwykłą opuchliznę, jak też jako część leczenia bardziej skomplikowanych schorzeń pod nadzorem lekarza. Suplementy diety z diabelskim pazurem polecane są w szczególności seniorom – na artretyzm, reumatyzm oraz osteoporozę. Ponadto jako suplement doskonale sprawdza się także przy chorobach autoimmunologicznych, problemami z wątrobą, jelitami, czy trzustką. Sekretem działania tej wyjątkowej rośliny są irydoidy zawarte w jej korzeniu. To one nadają mu właściwości przeciwbólowych, przeciwzapalnych, czy znieczulających.

Czy warto używać diabelskiego pazura?

Wielu z naszych czytelników zastanawia się zapewne w tym momencie, czy warto stosować diabelski pazur na bóle mięśni i stawów. Jak w przypadku większości suplementów diety, może pojawić się obawa, czy jego zakup nie będzie jedynie stratą pieniędzy, a pozytywne działanie nie będzie sprowadzać się głównie do efektu autosugestii. Nie musisz się jednak o to obawiać. Na pewno nie będzie to uniwersalny środek na wszystkie Twoje dolegliwości, lecz z pewnością może sprawdzić się jako uzupełnienie leczenia, tym bardziej stosowane pod nadzorem lekarza. Warto podczas stosowania pamiętać też o tym, że czarci pazur może intensyfikować działanie innych leków. Nie powinny przyjmować go osoby ze wrzodami żołądka i dwunastnicy, a także kobiety karmiące piersią.

Na pytanie „czy warto” – odpowiedź jest zatem jednoznaczna – warto! Potwierdzają to opinie tysięcy osób zadowolonych z działania czarciego pazura podczas jego regularnego stosowania. Tak jak już wspomnieliśmy, jest to też środek polecany i często wykorzystywany w leczeniu również przez specjalistów. Diabelski pazur może być zarówno prostym sposobem na uśmierzenie bólu, jak również jednym z czynników, który pozwoli Ci na powrót do sprawności po większych problemach zdrowotnych. Rozważnie stosowany na pewno nie przyniesie negatywnych skutków, a może jedynie pomóc.