Jak założyć szkło hartowane

Większość właścicieli smartfonów w obawie przed ich uszkodzeniem, zaopatruje się w dodatkowe akcesoria takie, jak etui na telefon oraz szkło hartowane na ekran. To drugie z wymienionych akcesoriów wymaga odpowiedniego przyklejenia, aby mogło dobrze spełniać swoją funkcję. Wielu z nas wydaje się to bardzo skomplikowane i decydujemy się z tego powodu na pomoc specjalistów. Rzeczywistość jest jednak taka, że przyklejenie szybki na ekran telefonu nie jest niczym wyjątkowo trudnym i może wykonać to każdy z nas. Jak przykleić szkło hartowane? Oto nasz krótki poradnik.

Przygotuj miejsce pracy

Zanim przejdziemy do naklejania szkła na telefon, powinieneś odpowiednio przygotować miejsce, gdzie chcesz to wykonać. Aby szybka była przyklejona perfekcyjnie i by mogła jak najlepiej chronić Twój telefon, zarówno powierzchnia szybki, jak i ekranu telefonu musi być nieskazitelnie czysta. Zmieć wszelkie drobinki kurzu z blatu, umyj też dłonie. Pamiętaj też o takich pozornie nieznaczących szczegółach, jak to, by nie przyklejać szybki przy otwartym oknie. Ewentualny podmuch wiatru może zanieczyścić telefon i szkło.

Przygotuj telefon

Następnie, jeszcze przed tym, jak dowiesz się, jak przykleić szybkę na telefon, musisz też odpowiednio przygotować powierzchnię samego telefonu. Zdejmij wszelkie obudowy, etui ochronne, czy folie. Na wyświetlaczu nie może podczas przyklejania znajdować się kurz ani plamy. Zetrzyj powierzchnię mokrą ściereczką – często są one dołączone nawet do kupowanego szkła. Aby upewnić się, że w trakcie naklejania nie przedostanie się żadna drobinka w niepowołane miejsce, możesz też umyć cały telefon, również jego obudowę.

Naklejanie szkła na telefon

Każda szybka pokryta jest obustronnie folią ochronną. Dzięki temu możesz ją przymierzyć do telefonu przed przystąpieniem do naklejania. Warto to zrobić, aby wiedzieć, jak ją chwycić i jak przykleić, aby wszystkie otwory na aparat, głośnik itp. znalazły się w odpowiednim miejscu. Przejdźmy zatem do clue – jak założyć szkło hartowane. Gdy już wiesz, jak szkło powinno być umieszczone, możesz odkleić jedną z folii ochronnych. Którą? Powinna być ona oznaczona lub też dowiesz się tego z instrukcji. Następnie przyłóż szkło dokładnie na środku – tak, jak ma się ono ostatecznie znajdować na telefonie. Dociśnij szkło na samym środku do powierzchni wyświetlacza. Dzięki temu klej powinien się skutecznie rozprowadzić po szkle. Następnie usuwamy drugą folię i suchą ściereczką dociskamy całą powierzchnię. Wykonując wszystko w takiej kolejności, możesz w tym momencie wypchnąć wszelkie bąble powietrza spod szkła hartowanego, przesuwając je od środka poza jego krawędzie. W ten sposób właśnie zakończyłeś proces przyklejania szybki na swojego smartfona. By był on w pełni zabezpieczony, zaleca się ostrożność przez pierwsze kilka godzin po umieszczeniu szkła. Jeśli przebywasz w domu, po prostu połóż telefon w bezpiecznym miejscu i nie umieszczaj go ponownie w etui.

Nie zastanawiaj się już, jak założyć szkło hartowane na telefon – to naprawdę proste i możesz wykonać to samodzielnie w domu. Potrzebujesz jedynie odpowiedniego przygotowania, nie wymaga to żadnej specjalistycznej wiedzy. Szybko i wygodnie możesz zabezpieczyć swój telefon.