Ranking kosiarek spalinowych

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem kosiarek spalinowych. Wiosna w pełni, coraz bardziej zbliża się do nas lato. Chwile we własnym ogródku, tym bardziej w czasie pandemii i ograniczonych możliwości opuszczania naszych posesji, nabierają jeszcze większego znaczenia. Aby czas w przydomowym ogródku był przyjemny, trzeba o niego odpowiednio zadbać. Tutaj dochodzimy do mniej lubianego elementu przebywania w ogródku, a więc jego koszenia. Oto nasza odpowiedź na pytanie: kosiarka spalinowa z napędem – jaką kupić?

Honda HRH 536 QXE

Na początek propozycja sprzętu z górnej półki, czyli Honda HRH 536 QXE. To wydatek dochodzący nawet do 10 tysięcy złotych, lecz z pewnością nie pożałujecie go. Jeśli dysponujecie takim budżetem, na pewno warto sięgnąć po ten sprzęt. To kosiarka, którą wykorzystuje się nawet na dużych terenach – estetyczny wygląd zawdzięczają jej nawet boiska piłkarskie. Do najmniejszego domowego ogródka nie potrzebujesz sprzętu o takich możliwościach, lecz przy większych ogrodach, sadach itp. jest to gwarancja wygodnej i szybkiej pracy.

STIHL RM 655 YS

Nieco tańszą opcją do dużych trawników jest STIHL, czyli również gracz-gigant na rynku tego typu sprzętów. Przydatna dla użytkownika z pewnością stanie się funkcja „3w1”, czyli cięcie, chwytanie i mulczowanie. Regulacja wysokości koszenia, a także 70-litrowy kosz na ścinki ze wskaźnikiem zapełnienia to proste funkcje, które potrafią jednak znacząco ułatwić i skrócić pracę. Jakościowo to model zdobywający gust klientów bez najmniejszego problemu.

Stiga Twinclip 50 SVEQ B

Standardowo w naszych rankingach staramy się zaprezentować jak największe spektrum produktów, dlatego nie ograniczamy się do jedynie największych producentów z rynku. Kolejny punkt naszego rankingu kosiarek spalinowych to zatem model od Stiga. Ponownie schodzimy też z ceny – to propozycja dla osób, chcących przeznaczyć 3-4 tysiące złotych na zakup. Na pierwszy rzut oka na pewno wyróżnia się wygląd maszyny – jest solidna, wygląda efektownie, lecz nie ogranicza to jej zwrotności i funkcjonalności. Gwarancję wydajnej pracy daje opatentowany przez firmę nóż tnący, a wygodę chociażby regulowana kierownica i system antywibracyjny. Do mniejszych ogródków niż poprzednie opisywane modele – wybór doskonały.

STIHL RM 448TX

Jeśli poszukujesz kosiarki spalinowej z niższej półki, nie oznacza to oczywiście, że nie możesz dostać renomowanego sprzętu wysokiej jakości. Również na takie potrzeby produkty ma STIHL, który również znalazł się w naszym rankingu kosiarek spalinowych. Opisywany model posiada regulację wysokości koszenia w zakresie 25-75 mm, przy szerokości cięcia 46 cm, co w zupełności wystarczy zarówno do mniejszych, jak i średnich trawników. Dodatkowe wyposażenie również pozwala przekształcić urządzenie w sprzęt do mulczowania, a wygodną pracę gwarantuje nieco mniejszy, lecz także wystarczający w przydomowych ogródkach, 55-litrowy kosz na trawę.

Stiga Collector 43

Kolejna propozycja od Stiga to z kolei model najbardziej kompaktowy, przeznaczony stricte dla osób, które chcą najmniejszym wydatkiem sięgnąć po wciąż profesjonalny sprzęt renomowanego producenta. Niewielka konstrukcja i prostota obsługi to doskonały wybór dla tych, którzy poszukują sprzętu do przydomowego ogródka.

Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć produkty z naszego TOP 5 rankingu kosiarek spalinowych, a przy tym odpowiedzieć na pytania: kosiarka spalinowa z napędem – jaką kupić. Niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz, możesz cieszyć się profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu Twój ogródek będzie piękniejszy i bardziej przyjazny domownikom. Każda ze znanych, cenionych przez klientów firm w tej kategorii sprzętu proponuje artykuły w każdym przedziale cenowym.