Ranking suchych karm dla kota

Sucha karma dla kota to podstawa diety tych zwierzaków. Powinna stanowić ona w związku z tym mieszankę odpowiednich dla Twojego pupila składników, które dostarczą mu potrzebnych składników odżywczych, witamin i mikroelementów, aby kociak był zdrowy i prawidłowo się rozwijał. Wybór odpowiedniej karmy nie jest jednak łatwy, ponieważ dostępnych są tysiące produktów w tej kategorii, nawet w niespecjalistycznych sklepach, sieciówkach i sklepach spożywczych. Oto nasza propozycja, jakie suche karmy dla kota warto wybrać. Oto nasz ranking suchych karm dla kotów – zarówno tych najpopularniejszych, jak i mniej znanych marek.

Brit Care

Nasz ranking suchych karm dla kota, z którego dowiesz się, jaką najlepszą suchą karmę wybrać, rozpoczynamy od jednej z popularniejszych marek – Brit, a konkretnie karm Brit Care. Ważną zaletą jest tutaj podzielenie produktów w zależności od wieku i charakteru kota – znajdziesz coś zarówno dla kociaka, jak też starszego kota, jak również np. dla kota prowadzącego domowy tryb życia. Mięso, np. w postaci kurczaka znajdziesz na pierwszym miejscu w składzie Brit Care, co dobrze świadczy o jego ilości. Poza tym cennym składnikiem jest też olej z łososia. Karma ta dostarczy również Twojemu kotu witamin oraz takich składników, jak wapń, miedź, czy potas.

Carnilove

Carnilove robi dużą furorę wśród właścicieli kotów nawet jako karma z kategorii premium. Opinia taka bierze się przede wszystkim z rodzajów mięs obecnych w karmach tej marki. Twój kociak otrzyma mięso z renifera, dzika, łososia, czy indyka, więc różnorodność jest większa niż w przypadku innych marek. Warto jednak uważać, stosując te produkty w kociej diecie, ponieważ układ pokarmowy nie każdego pupila będzie gotowy do tego, aby we właściwy sposób przyswoić wymienione składniki. Karmy te polecane są np. jako dedykowane dla konkretnych ras. Produkt z pewnością warty uwagi, lecz nie radzimy kupować „w ciemno”, a najpierw wypróbować i dostosować do preferencji zwierzaka.

Fitmin

Marka Fitmin również oferuje karmy o specjalistycznym przeznaczeniu, skupiając się nie tylko na kotach w konkretnym wieku, ale też np. kociakach z problemami zdrowotnymi. Oprócz podstawowych składników, czyli mięsa, w składzie znajdziesz pozycje, które mają na celu np. wzmocnić zęby kota, wspomóc układ moczowy, czy też pozwolić utrzymać optymalną dla zwierzaka wagę. To naturalne, organiczne karmy bogate w witaminy i minerały.

Purina

To kolejna z wielkich marek suchych karm dla kotów w naszym rankingu. W tym przypadku warto podkreślić sporą różnorodność karm – również pod względem cenowym. Popularność produktów Purina wynika z tego, że znajdzie się wśród nich karma nie tylko klasy premium, ale też ta nieco tańsza. Jest to więc propozycja na każdą kieszeń, każdy właściciel kota znajdzie coś odpowiedniego.

Applaws

Marka Applaws to również solidne karmy w przystępnej cenie. Świadczy o tym nawet do 80% mięsa w składzie w zależności od wybranego rodzaju karmy! Jedynym, drobnym minusem, na który zwracają uwagę niektórzy właściciele kotów, jest stosunkowo duża ilość węglowodanów. Musisz więc uważać, aby swojego kota po prostu nie przekarmić i by nie odbiło się to negatywnie na jego wadze. Pod względem składników dostarczanych do organizmu kociaka nie musisz mieć jednak najmniejszych obaw, wybierając karmę Applaws.

To kilka z naszych propozycji w przygotowanym specjalnie dla właścicieli kotów rankingu suchych karm dla kota. Wybierając produkty sprawdzone, markowe, wiesz, że sięgasz po wyroby przystosowane do potrzeb kociaka. Ważny jest odpowiedni dobór składników do organizmu konkretnego zwierzaka, a w przypadku powyższych karm nie będziesz mieć z tym najmniejszego problemu.

Sprawdź na: https://wyspazwierzat.pl/sucha-karma-dla-kota-190