Oneplus 8 PRO - opinie czy warto

Smartfony chińskiego producenta OnePlus są wciąż stosunkowo mało popularne i trudno dostępne w naszym kraju. Pod wieloma względami to jednak sprzęty z naprawdę wysokiej półki, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów smartfona. Dziś mamy dla naszych czytelników recenzję smartfona OnePlus 8 PRO, który swoją premierę miał w ubiegłym roku. Jakie opinie na jego temat można spotkać i jak ma się to do tego, co zastaliśmy w tym sprzęcie w praktyce? Czy warto postawić właśnie na OnePlus 8 PRO? Sprawdźmy!

Pierwsze wrażenia

Po pierwszym kontakcie z OnePlus 8 PRO mieliśmy wyłącznie pozytywne odczucia. To smartfon świetnie prezentujący się i równie świetnie wykonany, z solidnego szkła Gorilla Glass 5, a także doskonale leżący w dłoni mimo swoich dość dużych wymiarów. Ułatwiają to eleganckie zaokrąglenia na bokach telefonu. Ramka na wyświetlaczu jest naprawdę minimalna, a w efekcie wyświetlacz zajmuje ponad 90% przedniego panelu, co jest pod tym względem jednym z lepszych wyników na rynku. Wizualnie smartfon ten znajdzie też swoich zwolenników ze względu na obiektywy aparatu umieszczone w małym panelu w centralnej części tyłu telefonu, nie zaś w dużym prostokątnym „okienku”, jak robią to bardzo często obecnie inni producenci.

Wyświetlacz OnePlus 8 PRO

Jak przystało na telefony z wyższej półki, OnePlus 8 PRO ma dostępną częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz. 6,78-calowy panel Fluid AMOLED ma rozdzielczość aż 3168×1440, co jest imponującym wynikiem, który po prostu musi przełożyć się na doskonałą jakość obrazu. Łatwo spotkać opinie, że ten model smartfona od OnePlus jest też ścisłą światową czołówką pod względem jakości obrazu, jego czytelności w każdych warunkach i odwzorowania kolorów, z czym jak najbardziej zgodzimy się, ponieważ potwierdziło się to w naszych testach. Ewentualne mankamenty, jakie można znaleźć pod względem parametrów wyświetlacza, to tak naprawdę drobne niedogodności, niemające zbyt wielkiego wpływu na całościowy odbiór znakomitego efektu, jaki udało się osiągnąć temu chińskiemu producentowi, znacznie przewyższającego wiele rozwiązań konkurencyjnych, bardziej znanych i popularniejszych w naszym kraju.

Wydajność OnePlus 8 PRO

Kolejną popularną opinią o OnePlus 8 PRO, którą sprawdziliśmy podczas naszych testów, jest przekonanie o tym, że jest to jeden z najlepszych telefonów pod względem szybkości i wydajności. Odpowiedzialny za taką renomę telefonu jest procesor Snapdragon 865, 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci telefonu. Tę kwestię również z przyjemnością potwierdzamy. Jeśli szukasz smartfona, który ma działać zawsze szybko i chcesz odczuć jego moc podczas codziennego wykorzystania, to flagowiec OnePlus sprawdzi się w Twoich dłoniach doskonale!

Pozostałe parametry techniczne

Nie bez znaczenia przy wyborze smartfona jest też aparat fotograficzny. W tym przypadku zyskasz 48, 8 i 5 Mpx z tyłu i 16 Mpx z przodu. Jakość wykonywanych zdjęć i filmów w poszczególnych trybach jest na wysokim poziomie, odpowiadającym smartfonom z tej kategorii cenowej. Na pewno nie jest to model, który zastąpi aparat fotograficzny profesjonalnemu fotografowi, ale w rzeczywistości żaden smartfon nie jest jeszcze w stanie tego zrobić, co podkreślaliśmy na naszym blogu już nieraz. Minusem dla niektórych z naszych czytelników może być to, co znajduje się w zestawie oprócz samego smartfona, a raczej to, czego w nim nie ma – brakuje bowiem ładowarki bezprzewodowej, a także przejściówki do złącza jack, którego w telefonie również brak.

Jak w przypadku każdego telefonu, tak też w OnePlus 8 PRO znajdą się również negatywne opinie i osoby, które nie będą do końca usatysfakcjonowane poszczególnymi parametrami. Całościowo jednak jest to telefon wprost rewelacyjny, co przekłada się też niestety na jego cenę. Jeśli nie jesteś miłośnikiem sprzętów elektronicznych, nie interesujesz się na co dzień smartfonami i nie słyszałeś dotychczas o marce OnePlus, to warto nadrobić zaległości, ponieważ jest to sprzęt zostawiający daleko w tyle wiele popularniejszych w naszym kraju smartfonów, które również nie należą do najtańszych.