Powerbank w samolocie

Podróże samolotem dla dużej części naszego społeczeństwa stały się już codziennością. Poruszamy się samolotami w równie naturalny sposób, jak autobusem lub pociągiem. Przewóz poszczególnych przedmiotów drogą lotniczą jest jednak bardziej skomplikowany niż drogą lądową. Linie lotnicze nakładają mnóstwo ograniczeń na temat tego, co wolno, a czego nie wolno przewozić, a także robić na pokładzie samolotu. Dotyczy to też wszelkich urządzeń wyposażonych w źródło energii. Przykładowo, w samolocie nie naładujesz laptopa lub smartfona. Naturalnym rozwiązaniem, gdy chcesz korzystać z tych urządzeń podczas podróży wydaje się więc powerbank. Czy powerbank można zabrać do samolotu i jeśli tak, to jaki powerbank do samolotu wybrać? Sprawdźmy!

Powerbank w bagażu podręcznym

Okazuje się, że owszem, możesz przewozić samolotem swoje powerbanki. Zanim jednak przejdziemy do omówienia tego, jaki powerbank nadaje się do samolotu i przewozu go drogą lotniczą, powinieneś wiedzieć o jeszcze jednej kwestii. Urządzenia te możesz umieszczać bowiem wyłącznie w bagażu podręcznym! To istotna informacja, dzięki której możesz uniknąć wpadki na lotnisku przed wyruszeniem w podróż!

Jaki powerbank w samolocie?

Powerbank, jaki przewozisz w samolocie, nie może mieć zbyt dużej pojemności – to parametr, który będzie w tym przypadku dla Ciebie kluczowym ograniczeniem. Bank energii nie może mieć więcej niż 100 Wh. Próżno jednak w przypadku tego typu akcesoriów szukać informacji o pojemności podanych w tej jednostce, standardowo bowiem pojemność powerbanków podaje się w mAh, czyli miliamperogodzinach. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przeliczyć te jednostki, aby przekonać się, czy możesz wnieść swój powerbank na pokład samolotu.

Jak określić pojemność banku energii?

Do obliczenia pojemności Twojego powerbanka w jednostce Wh, potrzebujesz pojemności powerbanka określonej w mAh oraz napięcia ogniwa V. Obydwie informacje powinieneś odnaleźć w instrukcji, na opakowaniu lub też na samym powerbanku, więc dotarcie do nich nie powinno być niczym skomplikowanym. Aby otrzymać interesującą nas pojemność w mAh, musisz wykonać następujące działanie: Wh x V / 1000. W ten sposób dowiesz się, czy Twój sprzęt spełnia wymagania linii lotniczych. Zdarza się, że limit energii banków energii w niektórych liniach lotniczych jest nieco większy, więc warto jednak mimo wszystko dowiedzieć się, jak wygląda to w Twoim przypadku i zorientować się w temacie przed podróżą. Gdy trafisz na zwiększony limit pojemności, prawdopodobne, że nie będziesz musieć wykonywać nawet żadnych obliczeń, ponieważ rzadko zdarza się, aby do prywatnego użytku kupować tak wydajne powerbanki i większość urządzeń, z których korzystamy na co dzień, spełniać będzie te wymagania.

Prawdopodobne, że nie wiedziałeś, iż istnieją tak duże ograniczenia dotyczące powerbanków w samolocie. Powerbank można zabrać do samolotu i przechowywać go w bagażu podręcznym, lecz warto zapoznać się z regulaminem przewoźnika, zanim wybierzesz sprzęt, jaki zabierzesz na swoją lotniczą podróż.