Ranking suchych karma dla psa

Choć dieta naszych domowych piesków jest z reguły bardzo bogata i obfituje w produkty przeznaczone nie tylko dla zwierząt, lecz też mięso i inne przysmaki, aby zapewnić naszemu pupilowi dopływ do organizmu niezbędnych składników odżywczych, nie powinniśmy rezygnować z suchej karmy dla psa. Jest to absolutna podstawa dla każdego czworonoga. Przygotowaliśmy dziś dla naszych czytelników poradnik, po jakie produkty z tej kategorii warto sięgnąć. Oto nasz ranking suchych karm dla psa.

Orijen – karma dla psa – ranking – 3

Nasz ranking najlepszych karm dla psów rozpoczynamy od marki Orijen. To karma z najwyższej półki. Za jakość należy oczywiście też nieco więcej zapłacić. Jest ona jednak warta swojej ceny, ponieważ produkty Orijen tworzone są tak, by zaspokoić wszystkie potrzeby organizmów naszych ukochanych czworonogów. Pod względem jakości Orijen zdobywa uznanie zarówno psów i ich właścicieli, jak też weterynarzy i innych specjalistów zajmujących się zwierzętami. Pod względem różnorodności karm otrzymujemy tutaj dość standardowy podział ze względu na wiek psiaka. W składzie znajdziesz m.in. ryby poławiane na wybrzeżach Pacyfiku oraz jaja, czy warzywa w całości, niepoddawane procesom przetwarzania, w czasie których składniki te tracą przeważnie wszystko to, co w nich najlepsze.

Brit – karma dla psa – ranking – 2

Brit to już praktycznie klasyk we wszelkiego rodzaju rankingach karm dla psów. Karmy te są odpowiednie, jeżeli chcesz połączyć jakość z umiarkowaną półką cenową. Producent oprócz oczywiście samego smaku, skupia się na profilaktyce i przeciwdziałaniu dolegliwości psiaków. Znajdziemy więc w karmach Brit składniki zwiększające odporność psa i redukujące poziom stresu. Możesz zdecydować się też na hipoalergiczną linię Brit Care, czyli produkty odpowiednie dla zwierząt z problemami dotyczącymi układu pokarmowego. W tym przypadku również spotkasz się ze standardowym podziałem produktów ze względu na wiek zwierzaka.

Nutrilove – karma dla psa – ranking – 1

Kolejną dość popularną wśród właścicieli psów marką jest Nutrilove. O zbilansowanie składników w produktach Nutrilove producent zadbał, korzystając ze swojego doświadczenia, ponieważ jest to seria karm stworzona przez hodowców zwierząt. Karmy te bazują w związku z tym na świeżym mięsie, przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu tłuszczu i białka na właściwym poziomie. Zredukowano też składniki sztucznego pochodzenia, kierując się naturalnymi instynktami zwierzaków – karma Nutrilove ma pod względem smaku i wartości jak najbardziej przypominać takie pożywienie, jakie pies znalazłby, żyjąc samodzielnie w środowisku naturalnym. Tworząc podział suchych karm, producent wziął pod uwagę nie tylko wiek zwierzaka, ale też poziom jego aktywności fizycznej. Znajdzie się w związku z tym coś zarówno dla psiaków typowo domowych, jak też tych, które zaznają więcej ruchu każdego dnia

Na rynku dostępne są dziesiątki suchych karm dla psa. Niektóre z nich oferowane są w wyjątkowo niskich cenach i znajdziesz je praktycznie w każdym sklepie wielobranżowym, lecz nie zawsze gwarantują one to, że znajdziesz w nich składniki potrzebne Twojemu psu. Zadbaj zatem o to, aby wybrać taką karmę, jaką sam wybrałby Twój pies, gdyby miał taką możliwość. Mamy nadzieję, że pomogą Ci w tym chociaż trochę propozycje z naszego rankingu karm dla psów.