Dali Zensor 5

Wielu z Was w dobie słuchania muzyki praktycznie z każdego możliwego urządzenia zapomniało o możliwości posiadania do tego sprzętu stacjonarnego. Czasy, gdy młodzież zajeżdżała płyty CD na wieżach z kolumnami, są za nami i mogą nostalgicznie kojarzyć się z przełomem lat 90. i dwutysięcznych. Myliłby się jednak ten, kto stwierdziłby, że producenci sprzętu tego typu już powymierali. Pomijając profesjonalne wykorzystanie sprzętu audio, to istnieje duże grono odbiorców, które dla dobrej jakości dźwięku w domowym zaciszu jest gotowe wydać tysiące złotych na kolumny i inny sprzęt, który zawsze będzie pod względem jakości dźwięku przewyższał słuchawki do smartfona lub innych nowoczesnych urządzeń. Dzisiejszy test właśnie o tym, a konkretnie o kolumnach podłogowych Dali Zensor 5!

Wygląd kulumn Dali Zensor 5

Gdy spojrzymy na rozmiar kolumn, to nie będziemy mieć wrażenia, że mamy do czynienia z jakimś dźwiękowym czołgiem. Zestaw prezentuje się skromnie. Dość wysokie, lecz wąskie kolumny umieszczone są na podstawie, która utrzymuje je nad podłożem. Nie można odmówić im uroku, bo wyglądają naprawdę ładnie – lakierowana, starannie wykończona powierzchnia plus charakterystyczne już dla producenta membrany z włóknem drzewnym. Przy przenoszeniu kolumienek również nie powinniście napotkać jakichś większych problemów. Estetycznie brak zarzutów.Otrzymujemy po 2 głośniki niskotonowe i kopułkę wysokotonową w każdej z kolumn. I jeśli chodzi o wygląd, to chyba tyle z najważniejszych spraw, o których należałoby wspomnieć. Uruchamiamy sprzęt.

Kolumny podłogowe Dali Zensor 5 – brzmienie

Kolumny podłogowe dali zensor 5

Oto kilka wniosków, do których doszliśmy po odsłuchu w naszej siedzibie:

  • Ogólne wrażenie: pozytywne.
  • Dobre wyważenie dźwięku. Gładki, bez nadmiernego nacisku na któryś z aspektów.
  • Lekkie przesunięcie dźwięku do basu.
  • Szczegółowa góra.

Jak więc widzicie pod względem tego, co usłyszycie, kolumny podłogowe Dali Zensor 5 będą ogólnie jak najbardziej akceptowalne dla większości odbiorców, wszechstronne, bez nadmiernych odchyleń i kombinowaniu z dźwiękiem. Mają swoje charakterystyczne cechy, ale nie powinno to męczyć, ani bardzo przeszkadzać. Żadnego z nas przynajmniej nie zmęczyło, a trochę czasu nad nimi spędziliśmy. Spotkaliśmy się w opiniami o konturowym dźwięku kolumn podłogowych Dali Zensor 5, co szczególnie może przeszkadzać przy muzyce ostrzejszej – rocku, metalu. Sprawdziliśmy. Nie byliśmy aż tak ostrzy w ocenie, ale coś chyba jest na rzeczy. Znajdą się na pewno tacy, którzy z tego powodu Dali Zensor 5 przekreślą. U nas jednak nikt przez to poligonu badawczego Zensorów nie opuścił.

Kolumny podłogowe Dali Zensor 5 – kupić czy nie?

To pytanie pozostanie otwartym chyba tak naprawdę aż do czasu, kiedy każdy z Was sam nie sprawdzi brzmienia zestawu. Kilka kwestii jest niepodważalnych. Zensory 5 można uznać za zestaw o niewielkiej cenie i patrząc na całość pod tym kątem, otrzymujemy produkt naprawdę dobry. Jakość dźwięku jest rzeczywiście zadowalająca pod każdym względem. Ewentualne powody do kręcenia nosem to już tylko sprawa gustu i słuchu każdego z Was. Producent podkreśla też bardzo mocno cechy zewnętrzne zestawu i trudno oprzeć się wrażeniu, że być może aż za mocno, kosztem właśnie samego dźwięku. Kolumny podłogowe Dali Zensor 5 można chyba nazwać względnie dobrym sprzętem audio dla kogoś, kto nie chce zastawiać sobie domu ciężkimi, dużymi i często topornie wyglądającymi zestawami kolumnowymi. Jeśli dobierzecie jeszcze w dodatku komplet pod kolor mebli, czy podłogi, to na pewno nadmiernie zwracająca uwagę na wystrój domu żona Was z niego nie wygoni. Zmierzając do brzegu – czy polecamy? Tak – nie można powiedzieć, że dźwięk z Dali Zensor 5 jest zły. To, czy będzie Wam odpowiadał, to już inna kwestia. Polecamy więc, ale z gwiazdką, mówiącą, że lepiej temu zestawowi najpierw przyjrzeć się samemu, zanim przyszykujecie pieniądze na zakup.