Xiaomi Redmi Note 8t opinie

Dziś mamy dla naszych czytelników recenzję telefonu od zdecydowanie jednego z popularniejszych producentów smartfonów w naszym kraju – marki Xiaomi. Naszym testom poddany został Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB. Jakie są opinie na jego temat i jak mają się one do rzeczywistości? Jak smartfon ten wypadł podczas prób przeprowadzonych w naszej redakcji? O tym dowiesz się poniżej – zachęcamy do lektury!

Wrażenie ogólne Xiaomi Redmi Note 8t

Na samym początku warto podkreślić, że Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB to telefon, który swoją premierę miał w 2019 roku, a jak wiadomo, 2 lata na rynku urządzeń elektronicznych to czas bardzo długi. Już na starcie musimy więc zaznaczyć, że jeżeli oczekujesz sprzętu najnowocześniejszego, z najlepszymi możliwymi obecnie parametrami, to ten model do tej kategorii nie należy. Przekłada się to jednak w naturalny sposób korzystnie na ewentualne koszty zakupu, ponieważ smartfona tego można znaleźć już za cenę poniżej 1000 zł.

Wizualnie to smartfon o dość standardowym wyglądzie, niewyróżniającym się niczym szczególnym ani na plus, ani też na minus. Jest lekki, lecz dość solidny. Na pewno w lepszy sposób mogły zostać umieszczone w nim obiektywy oraz można by poprawić nieco jego ergonomiczność – tutaj jednak to już kwestia indywidualnej opinii o Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB. Jednym będzie to bardzo przeszkadzać, inni natomiast w ogóle na kwestie te nie zwrócą uwagi. Bez wątpienia model ten można uznać również za bardzo kompaktowy, co także może być uważane zarówno za zaletę, jak i wadę.

Wyświetlacz Redmi Note 8t

Tym, za co wielu użytkowników pokochało Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB, jest jakość jego wyświetlacza. Musimy przyznać, że za tę cenę trudno znaleźć smartfon o podobnych możliwościach. Wyświetlacz ma przekątną 6,3 cala oraz bardzo niewielkie ramki, co oczywiście w pozytywny sposób wpływa na komfort korzystania z telefonu. Urządzenie cechuje się bardzo dobrym odwzorowaniem barw oraz czytelnością obrazu pod różnymi kątami widzenia, co nie jest takie oczywiste w wielu innych urządzeniach z tej półki cenowej. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że za samą jakość wyświetlacza postawilibyśmy Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB o klasę wyżej.

Wydajność Xiaomi Redmi Note 8t

Note 8T to telefon co najmniej solidny również pod względem wydajności. Wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon 665, pamięć RAM 4 GB oraz pamięć telefonu 64 GB. Oczywiście pod względem samych liczb znajdziesz w tym zakresie mnóstwo lepszych smartfonów. Pytanie tylko, czy rzeczywiście warto decydować się na taki zakup i jak bardzo możliwości te widoczne będą w praktyce. W naszych testach Xiaomi Redmi Note 8T 4/64 wypadł bowiem pod względami wydajności podobnie do co najmniej kilku droższych telefonów. Nawet, gdy przegrywał z jakimś modelem, to różnica była na tyle mała, że jeśli nie masz ściśle sprecyzowanych oczekiwań względem smartfona i nie jesteś typowym freakiem nowinek technologicznych i sprzętów, to możesz tej różnicy w ogóle nie zauważyć. Do sprawnego codziennego korzystania jest to zatem opcja jak najbardziej korzystna.

Pozostałe funkcje

Aparat fotograficzny jest oczywiście na wysokim poziomie i pozwala swobodnie robić dobrej jakości zdjęcia na co dzień, co nie jest niczym szczególnym dla obecnie dostępnych na rynku smartfonów, lecz ma też swoje mankamenty. Przy wykorzystaniu różnych trybów wykonywania zdjęć można zauważyć np. różnice w kolorach. Problemy mogą pojawić się także przy trudniejszym dla aparatu świetle. Wykonanie lepszych zdjęć w specyficznych warunkach może zatem wymagać od Ciebie trochę pracy i dobrego poznania wszystkich możliwości aparatu. Z pewnością nie warto domyślnie wybierać zawsze trybu automatycznego. Z innych kwestii, warto pochwalić baterię, która spokojnie wytrzyma 2 dni bez ładowania. Na pochwałę zasługują też możliwości audio urządzenia.
Pozytywne opinie Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB nie wzięły się znikąd. Warto wziąć pod uwagę ten telefon, gdy zależy Ci na sprzęcie dość uniwersalnym, wysokiej jakości, nadającym się do swobodnego wykorzystania na co dzień, lecz też, gdy nie chcesz przeznaczać na zakup smartfona kilku tysięcy złotych. Nie ma wątpliwości, że telefon ten przewyższa możliwościami wiele innych z podobnej półki cenowej, a także niejeden droższy i nowszy smartfon.