Samsung Galaxy S21 opinie

Smartfony i inne urządzenia elektroniczne marki Samsung cieszą się niezwykłą popularnością już ze względu na samą markę i jej renomę. Seria smartfonów Galaxy S to urządzenia z wyższej półki, zarówno cenowej, jak i funkcjonalnej, prężnie rywalizujące z innym potentatem – Apple i jego iPhone’ami. Jedną z najświeższych nowości ze stycznia tego roku jest Samsung Galaxy S21, który dotarł również do naszej redakcji. Jeśli szukasz opinii o Samsungu Galaxy S21 i zastanawiasz się, czy warto go wybrać, to poniżej postaramy się pomóc Ci w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie – zachęcamy do lektury.

Wygląd Samsung Galaxy S21

Po pierwsze, potencjalnym minusem Samsung Galaxy S21, na który często zwraca się uwagę, czytając opinie w sieci, jest jego plastikowa obudowa, co dotychczas było rzadko spotykane w urządzeniach tej klasy. To powoli staje się jednak standardem ze względu na sieć 5G, której działanie mogłoby być ograniczone w przypadku zastosowania np. metalu. Niemniej jednak naszym zdaniem nie wpływa to na estetykę i solidność smartfona. Samsung Galaxy S21 to telefon naprawdę elegancki, dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Model ten jest też zdecydowanie dobrym wyborem dla osób ceniących kompaktowość telefonów komórkowych. Jego budowa cechuje się dużą ergonomicznością i pozwala z łatwością utrzymać sprzęt w ręce i obsługiwać go jedną dłonią. Trzy obiektywy aparatu również nie zaburzają całego wrażenia i całość tworzy bardzo spójny efekt wizualny.

Wyświetlacz Galaxy S21

Elementem, do którego użytkownicy smartfonów Samsunga z tej kategorii cenowej mają najmniej zastrzeżeń, jest przeważnie wyświetlacz. Także w Samsung Galaxy S21 nie można mieć w tym zakresie praktycznie żadnych uwag. Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X i 120 Hz w przypadku Samsunga to gwarancja doskonałej pracy i świetnych kolorów. W praktyce naprawdę da się odczuć dużą różnicę w porównaniu do korzystania z tańszych smartfonów, lecz do tego w urządzeniach z serii Samsung Galaxy S jesteśmy już przyzwyczajeni.

Aparat fotograficzny

Samsung Galaxy S21 daje do dyspozycji użytkownika aparat przedni 10 Mpx oraz aparaty tylne: 64, 12 i 12 Mpx. Pod względem samych parametrów są to zatem bez wątpienia jedne z najlepszych aparatów dostępnych w smartfonach na rynku. Czy warto jednak rezygnować z aparatu fotograficznego na rzecz tego rodzaju smartfona? Jeśli aparatu używasz jedynie podczas urlopu i wakacji, jest to jak najbardziej dobry wybór. Jeśli liczysz jednak na profesjonalne, najwyższej jakości zdjęcia, smartfon, nawet tej klasy, jak Samsung Galaxy S21, nie zastąpi Ci profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

Parametry techniczne Samsung Galaxy S21

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o kilku innych parametrach technicznych telefonu i o tym, jak sprawują się w praktyce, co może przekonać Cię do zakupu sprzętu lub też do niego zniechęcić. Samsung Galaxy S21 wyposażony jest w 8 GB pamięci RAM, więc nie ma mowy o jakimkolwiek spowolnieniu w czasie używania wielu aplikacji jednocześnie i intensywnego użytkowania telefonu. Można spotkać wiele opinii na temat Samsung Galaxy S21, w których obawiano się natomiast o procesor Exynos 2100, który w poprzednich wersjach w urządzeniach marki mocno się przegrzewał. W praktyce nie odczuliśmy tego na Galaxy S21, a specjalistyczne testy, których wyniki można znaleźć, również mówią, że jest pod tym względem znacznie lepiej i nie masz się czego obawiać. Sporym minusem dla niektórych będzie na pewno brak ładowarki w zestawie.
Czy warto wybrać Samsung Galaxy S21? Telefon ten na pewno nie zawiedzie Cię samą funkcjonalnością i dla przeciętnego użytkownika smartfonów będzie to rzeczywiście jeden z najlepszych dostępnych obecnie modeli na rynku. Jeśli jednak masz ściśle sprecyzowane oczekiwania co do konkretnych parametrów, jak np. opisywanego powyżej procesora, czy też aparatu, to będziesz w stanie znaleźć sprzęty, które usatysfakcjonują Cię bardziej.