Systemy RCP

Rejestracja czasu pracy i kontrola dostępu w firmach to aspekty, które można usprawnić, stosując nowoczesne urządzenia elektroniczne. W artykule odpowiadamy na pytanie, jak wybrać najlepsze systemy RCP i zestaw kontroli dostępu. Zapraszamy do lektury!

Rozliczanie czasu pracy osób zatrudnionych w firmie było niegdyś realizowane poprzez tradycyjne, papierowe karty. Nieefektywna metoda jest wypierana przez innowacyjne systemy RCP, które umożliwiają łatwe rejestrowanie wejść i wyjść pracowników, np. poprzez wpisanie kodu czy przyłożenie transpondera zbliżeniowego RFID. Również systemy kontroli dostępu do pomieszczeń znajdują częstsze zastosowanie w siedzibach dużych firm i instytucji, podnosząc bezpieczeństwo.

Co to jest kontrola dostępu i RCP?

Na wstępie szerzej opowiemy, co to jest kontrola dostępu i RCP. Systemy należące do tej kategorii umożliwiają zarówno autoryzację wstępu do określonej strefy czy pokoju, jak i całodobowe logowanie wejść i wyjść poszczególnych osób. Umożliwiają generowanie raportów, w których zawarte są wszystkie informacje na temat rzeczywistego czasu pracy czy obecności osób w budynku. Znajdują zastosowanie w firmach, zakładach usługowych i obiektach przemysłowych.

Profesjonalne systemy RCP to rozwiązania umożliwiające zastąpienie tradycyjnych papierowych kart czasu pracy, nowoczesnymi transponderami zbliżeniowymi w technologii MIFARE albo UNIQUE. W zależności od modelu zarówno RCP system, jak i zestaw kontroli dostępu KD może zostać zintegrowany z systemem alarmowym SSWiN. Często wybieranymi rozwiązaniami są integracje z instalacjami alarmu opartymi o produkty marki SATEL oraz ROGER.

Jakie zalety mają systemy kontroli dostępu i RCP?

Funkcjonalności, jakie udostępniają nowoczesne rozwiązania KD i RCP sprawiają, że ich wybór niesie za sobą szereg korzyści dla bezpieczeństwa obiektu. Jakie zalety mają systemy kontroli dostępu?

  • W zależności od wybranego modelu produkty umożliwiają efektywną i łatwą autoryzację nawet do 2000 osób zapisanych w bazie.
  • Mogą być obsługiwane przez pracowników poprzez przyłożenie karty lub transpondera zbliżeniowego RFID w innej formie.
  • Wiele zestawów kontroli dostępu i RCP zostało wyposażonych w możliwość sterowania oraz zarządzania przez aplikację i Bluetooth.
  • Komponenty systemowe zostały zbudowane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i akty sabotażu.
  • Sprzęt może być wyposażony w dodatkowe wyjścia przekaźnikowe oraz specjalne zamki szyfrowe z klawiaturą numeryczną.

Wysokiej klasy systemy RCP i KD, stanowią doskonałe uzupełnienie istniejących już instalacji z zakresu bezpieczeństwa – SSWiN czy monitoringu wizyjnego CCTV. Stanowią efektywne zabezpieczenie mienia.

Jak wybrać zestaw kontroli dostępu i RCP?

Szereg wymiernych zalet sprawia, że zdecydowanie warto zainteresować się opisywanymi przez nas rozwiązaniami. Jak wybrać zestaw kontroli dostępu i RCP? Na co zwrócić uwagę?

  • Przede wszystkim musimy rozważyć, czy zastosowanie instalacji wiąże się z rozliczaniem czasu pracowników, czy autoryzacją dostępu do pomieszczeń np. w hotelu.
  • Sprawdźmy również, czy system RCP i KD może zostać zintegrowany z wykorzystywanymi przez nas już wcześniej instalacjami SSWiN, czy automatyką budynkową.
  • Rozważmy, z jakich formatów transmisji danych chcemy korzystać (np. marka Roger udostępnia uniwersalne moduły do obsługi Wiegand, RACS i Magstripe).

Bardzo ważne jest również wsparcie doradcy handlowego. W tym zakresie polecamy kontakt z przedstawicielem sklepu sklep-ecsystem.pl, który pomoże w doborze sprzętu.

Wybierz niezawodne systemy kontroli dostępu i RCP!

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne systemy RCP i KD podnoszą bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań w zakresie kontrolowania dostępu do pomieszczeń i rozliczania czasu pracy pracowników, to wybierz niezawodne systemy kontroli dostępu i RCP! Polecamy również kontakt z przedstawicielem sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl. Profesjonalny doradca handlowy pomoże Ci wybrać osprzęt dedykowany do Twoich potrzeb.