autoryzowany serwis apple

Uszkodzenia czy usterki telefonów zdarzyć się mogą każdemu użytkownikowi iPhona. Niskie cenniki nieautoryzowanych serwisów mogą kusić, jednakże czy warto rzeczywiście powierzyć swój telefon w niepowołane ręce. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie serwis, któremu udało się uzyskać autoryzację i taki, który świadczy usługi zgodnie z polityką i sztuką firmy, którą jest Apple. Wtedy naprawa przeprowadzana jest z uwzględnieniem gwarancji przyznanej przez producenta. Jak wybrać odpowiedni serwis i co powinno się wiedzieć przed oddaniem swojego telefonu?

Jak wybrać serwis telefonów Apple? 

Szczególnie w wypadku produktów od marki Apple, nie powinniśmy się łakomić na tańsze przeprowadzenie naprawy, o ile ktoś faktycznie podejmie taką decyzję, w jakimkolwiek z serwisów nieautoryzowanych. 

Oddanie swojego telefonu do nieodpowiedniego serwisu, może skończyć się utraceniem gwarancji, jak i nawet nieodwracalnymi uszkodzeniami sprzętu. Zanim wybierzemy na przykład serwis iPhone Kraków, warto abyśmy zapytali, czy obsługuje on naprawę sprzętu, który mamy w posiadaniu. Tym bardziej, jeżeli przede wszystkim zajmuje się naprawianiem telefonów, a my posiadamy do naprawienia przykładowo Apple watch. Wiele firm, w tym również Apple nierzadko dodaje do oferty zupełnie nowe produkty i zawsze będzie warto się zorientować, gdzie je najlepiej je naprawić, aby nie doszło do uszkodzenia produktów i zrobić to w ramach obowiązującej gwarancji. W autoryzowanych serwisach Apple, iPhone może zostać naprawiony w ramach obowiązującej gwarancji od producenta albo po jej zakończeniu. 

Naprawa telefonu Apple po zakończeniu gwarancji w serwisie – czy warto? 

Oczywiście, że tak. Z uwagi na to, iż sprzęt marki Apple nierzadko użytkowany jest przez wiele lat, gdyż jest lubiany i wytrzymały. Wiele ułatwień w komunikacji pomiędzy urządzeniami od Apple zachęcają do wybierania smartfonów, zegarków i komputerów takiej samej firmy. Z tego względu telefony Apple są nierzadko kupowane nawet i używane i to nawet po zakończeniu gwarancji od producenta. Osoba świadoma, będzie na pewno pytała o możliwość autoryzowanego serwisowania telefonu. 

Jeżeli naprawy naszego telefonu dokonamy w autoryzowanym serwisie od Apple, to na pewno będzie spora rzesza chętnych na jego odkupienie. Naprawa w serwisie posiadającym autoryzację wymienionej marki, świadczy bardzo dobrze o posiadaczu i gwarantuje fakt, iż telefon podczas napraw traktowano we właściwy sposób. Pamiętajmy, iż oryginalne części przedłużyć mogą przypisywaną mu żywotność na długie lata.