Ranking tabletów 2019 - 2020

Tablet od nowinki technologicznej i efekciarskiego gadżetu przeszedł w ostatnich latach drogę do jednego z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych, wykorzystywanych już niemal równie często, jak smartfony. Zmieniły się także oczywiście ceny tabletów – naprawdę dobry, wydajny sprzęt, możecie dostać już za niewielkie pieniądze. Oto nasz ranking tabletów do 1000 zł.

Lenovo TAB M10

Lenovo proponuje klientom zarówno tablety z wyższej półki, jak również takie w wersji ekonomicznej, do podstawowych zastosowań. Takim właśnie modelem jest TAB M10. Wystarczy do tego ekran o wielkości 10,1 cala, 2 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci. Dzięki wbudowanemu GPS-owi można zastosować go do nawigacji w samochodzie. Funkcjonalność zwiększyć możesz natomiast, pobierając dodatkowe aplikacje – stąd też jego szerokie zastosowanie jako tablet rodzinny, dla dzieci, do gier i przeglądania sieci. Wszystkie podstawowe funkcje działają bez zarzutu – to dobry, solidny model za naprawdę niewielką kwotę.

BLOW PlatinumTAB 10 V1

Marka BLOW może kojarzyć się przede wszystkim z tabletami wykorzystywanymi do nawigacji podczas podróży. Wykorzystanie tego tabletu w ten sposób to, rzecz jasna, główna jego zaleta. Pod względem przekątnej ekranu, pojemności oraz pamięci RAM BLOW Platinum ma identyczne możliwości, jak jego poprzednik przez nas opisywany. Wytrzymałość, kompaktowość, czy też możliwość współpracy z nośnikami USB dają możliwość swobodnego wykorzystania właśnie w aucie. Nie oznacza to jednak, że nie warto wykorzystać tego modelu jako uniwersalnego, domowego tabletu o podstawowych możliwościach.

Samsung Galaxy Tab A 8.0

W naszym rankingu tabletów 2019/2020 nie może zabraknąć sprzętu od Samsunga. To tablet o mniejszych wymiarach, ponieważ o przekątnej 8 cali. Te proporcje ekranu sugerują, że tablet będzie bardzo przydatny do czytania książek lub gazet w wersji online i rzeczywiście w tej roli Galaxy Tab sprawdza się doskonale. Przewagę nad poprzednimi tabletami widać w czasie pracy na jednym ładowaniu, co docenią osoby mobilne, chcące wykorzystywać swój sprzęt chociażby do rozrywki podczas jazdy tramwajem lub pociągiem. Za niewielki minus można uznać np. brak NFC, lecz przy tej półce cenowej nie jest to bez wątpienia znaczący zarzut. Zakup sprzętu od Samsunga wiąże się też z takimi atutami, jak dostęp do darmowego okresu YouTube Premium, co ważne przy sprzęcie kupowanym dla rozrywki.

Huawei MediaPad T5

Skoro w naszym rankingu tabletów do 1000 zł mamy już Samsunga, nie może zabraknąć też marki Huawei. MediaPad może konkurować o miano najlepszego sprzętu w tej kategorii cenowej. Posiada większą pamięć RAM niż Blow i Lenovo – 3 GB. Wyróżnia się też wysokiej jakości, wydajnym procesorem. Jeżeli poszukujesz tabletu o najbardziej uniwersalnych cechach, to wybór pomiędzy Huawei a Samsungiem będzie najrozsądniejszy. Ma to jednak swój koszt – mimo, iż jest to tablet, którego cena nie przekracza 1000 zł, to prawdopodobnie w większości sklepów, gdzie będziesz poszukiwać swojego sprzętu, będzie to model najdroższy z wymienionych. Jeśli górna granica przedziału 0-1000 zł Ci odpowiada, to z pewnością warto. Gdy chcesz postawić na opcję maksymalnie ekonomiczną, Huawei taką nie będzie.

Jeżeli nie zamierzasz używać swojego tabletu w celach profesjonalnych lub pracować na nim każdego dnia, a poszukujesz jedynie wygodnego sprzętu do nawigacji lub podstawowej rozrywki dla rodziny, bez problemu możesz odnaleźć dobry sprzęt za niewielką cenę. Nasz ranking tabletów do 1000 zł doskonale temu dowodzi.