jak przenieść kontakty z telefonu na telefon

Zakup nowego telefonu zawsze wiąże się z obawą o to, że utracimy kontakty, jakie posiadamy na starym telefonie. W przypadku starszych telefonów sprzed dekady i tych z lat jeszcze wcześniejszych stwierdzenie „zadzwoń do mnie, bo nie mam Cię w kontaktach, mam nowy telefon” nie było niczym nadzwyczajnym. Dziś sprawa jest o wiele łatwiejsza i wraz ze starym modelem sprzętu nie musisz tracić tego, co się na nim znajdowało. Oto nasze porady, jak szybko przenieść kontakty z telefonu na telefon.

Karta SIM z kontaktami

Najmniej wymagającym przedsięwzięciem dotyczącym przenoszenia kontaktów z jednego telefonu na inny jest wykorzystanie do tego karty SIM. Jest to możliwe oczywiście, o ile zamierzamy korzystać z tej samej karty na nowym telefonie. Wówczas możesz po prostu skorzystać z opcji eksportu kontaktów z pamięci telefonu na kartę SIM, którą znajdziesz w opcjach w swoim spisie kontaktów. Po włożeniu karty SIM do nowego urządzenia znajdą się na nim wszystkie dane, jakie zostały wówczas wyeksportowane, np. właśnie kontakty.

Przeniesienie kontaktów w pamięci zewnętrznej telefonu

Jak inaczej przenieść kontakty z telefonu na telefon z systemem Android? Posłużyć Ci może do tego pamięć zewnętrzna, np. pendrive lub karta pamięci. Każdy z kontaktów ze swojego urządzenia możesz zapisać również w formie pliku, który prześlesz na inną pamięć. Bez problemu będziesz mógł potem przetransportować dany plik na nowy telefon, np. umieszczając w nim kartę pamięci z zapisanymi danymi.

Przeniesienie kontaktów przez Blutetooth

Istnieją również sposoby na przenoszenie danych niewymagające żadnego fizycznego nośnika. Jednym z nich jest łączność Bluetooth. Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon przez Bluetooth? Przy każdym z kontaktów na swoim telefonie znajdziesz opcję „udostępnij”. Po wejściu w nią możesz wybrać sposób, w jaki kontakt ma zostać udostępniony – będzie tam też ikona Bluetooth. Po jej wybraniu wystarczy wybrać urządzenie, na które ma być przesłany plik i zaakceptować go na nim. W taki sam sposób, jak przesyłasz znajomym zdjęcia lub inne drobne pliki, tak też możesz zatem rozwiązać problem przeniesienia kontaktów po wymianie telefonu.

Przeniesienie kontaktów z telefonu na telefon dzięki chmurze

Popularną chmurę, czyli usługi takie, jak Dysk Google możesz wykorzystać do przeniesienia danych w różnoraki sposób. Możesz po prostu wyeksportować kontakty w formie opisywanego już powyżej pliku i przenieść go na swój dysk w chmurze. Dostęp do danych uzyskasz bez problemu, logując się do usługi chmury na nowym urządzeniu. Możesz też zapisywać kontakty bezpośrednio na swoim koncie Google. Wówczas wystarczy wybrać opcję synchronizacji kontaktów po zalogowaniu się na koncie Google na nowym telefonie. Wykorzystanie chmury jest też bardzo dobrym sposobem na backup takich danych, jak właśnie kontakty. W przypadku zgubienia telefonu lub jego bezpowrotnego uszkodzenia, nie będziesz mieć przecież możliwości skorzystania z któregoś z opisywanych wyżej sposobów przenoszenia kontaktów z telefonu na telefon. W takim przypadku uratować je może wyłącznie kopia zapasowa w chmurze, czyli przechowywanie ich np. właśnie na koncie Google zamiast w pamięci telefonu.

Jak przenieść dane z telefonu na telefon? Sposobów na to jest obecnie mnóstwo i są one znacznie łatwiejsze oraz mniej czasochłonne niż kilka/kilkanaście lat temu. Na szczęście dają Ci one również możliwość korzystania ze swoich danych nawet, gdy zgubisz lub zniszczysz swój telefon. Bez wątpienia warto więc z nich skorzystać.