iPad – jakie usterki są najczęstsze

Każdy posiadacz iPada docenia jego wyjątkowe możliwości, które pozwalają na sprawną obsługę szerokiej gamy multimediów. Niestety, o usterkę nie jest trudno, gdyż są to delikatne urządzenia, stworzone do traktowania z dbałością. Warto przyjrzeć się, które usterki występują najczęściej i o czym warto pamiętać, aby ich unikać.

Które usterki są najpopularniejsze?

Każdy serwis iPad posiada inne statystyki usterkowe, jednak patrząc na średnią tych wyników, łatwo zauważyć główne powody, przez które tablety od Apple trafiają do naprawy. O jakich mowa?

  • Rozbicie szybki – jest to prosty do naprawy problem, który nie wpływa znacząco na funkcjonowanie. Mowa tutaj wyłącznie o zniszczeniu zewnętrznej, ochronnej warstwy, którą łatwo wymienić.
  • Rozbicie wyświetlacza – tutaj dochodzi do rozbicia szybki, jak i części wewnętrznej. Bardzo często łączy się to z uszkodzeniem digitizera, przez co obsługa tableta jest już dużo trudniejsza lub niemożliwa. Czasem zdarza się, że wyświetlacz pozostanie nieuszkodzony, a digitizer przestanie działać – zwykle dzieje się tak podczas silnego nacisku na dużej przestrzeni ekranu.
  • Zużyta lub uszkodzona bateria – każdy akumulator posiada określoną ilość cyklów ładowania. Po tym okresie przestaje funkcjonować w sposób, do którego przyzwyczaił. Gorsza praca urządzenia i szybsze rozładowywanie się to tylko niektóre z dokuczliwych kwestii. Czasem zdarzają się też uszkodzenia, które nie mają związku z pracą użytkownika.
  • Problemy z płytą główną – zazwyczaj mają miejsce, gdy dochodzi do uderzenia. Jeśli nie widać widocznych uszkodzeń, telefon czasem trafia do serwisu z dużym opóźnieniem. Usterki te są zwykle jednak możliwe do naprawienia, choć skomplikowane.

Jak widać, najczęściej wystarczy wymiana szybki iPad, jednak czasem zdarza się, że problem leży głębiej. O czym pamiętać, żeby zachować bezpieczeństwo tableta?

Jak dbać o iPada?

Niektórych usterek nie unikniemy, jednak w wielu przypadkach można starać się zredukować możliwość ich wystąpienia. Jakie praktyki warto stosować?

  • Dbałość o baterię – nowoczesne akumulatory nie lubią skrajności w kontekście ładowania. Ważne jest, aby utrzymywać proces ładowania pomiędzy 40 a 90%. W ten sposób uda się przedłużyć jej życie.
  • Dobre przechowywanie – przede wszystkim z dala od wilgoci, skrajnych temperatur i szkodliwych substancji. Warto też zainwestować w dobry pokrowiec lub etui, które zabezpieczy przed niewielkimi uszkodzeniami i drobną wilgocią.
  • Czyszczenie – usuwanie zabrudzeń, szczególnie w miejscach złączeń, jest kluczem do długiej żywotności iPada. 

Usterki dopadają nas w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Warto wiedzieć, że wiele z nich można z łatwością usunąć, wybierając dobry serwis Apple. Jednocześnie nie można zapomnieć o profilaktyce, która zmniejszy prawdopodobieństwo uszkodzeń.