Jaki prezent kupić dla gracza komputerowego

Jaki prezent kupić dla gracza komputerowego? To trudne pytanie, zwłaszcza dla osób, które z grami mają niewiele wspólnego. Coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw technologii i sesje gamingowe są dla nich przyjemną, wieczorną rozrywką, ale nie tylko. Część gamerów zajmuje się tym zawodowo – to oni spędzają przed komputerem bardzo dużą ilość czasu, dlatego docenią każdy gadżet, który ułatwi wygrywanie w wirtualnych rozgrywkach. Co kupić gamerowi? Stworzyliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jakie gadżety i akcesoria są warte uwagi. Skupiliśmy się na różnych przedziałach cenowych, znajdziesz tu więc akcesoria od kilkudziesięciu złotych do… kilkunastu tysięcy. Sprawdź naszą listę prezentów dla graczy!

Pierwsza propozycja – komputer dla gamera

To może być trudny do wyboru prezent, chociaż jeśli skonsultujemy go z samym zainteresowanym, na pewno nie zostanie szybko zapomniany. Komputery gamingowe różnią się między sobą mnóstwem parametrów (rodzaj karty graficznej, moc procesora, pamięć RAM itd.), stąd tak duża rozpiętość cenowa. Pamiętajmy jednak, że zakup komputera poniżej 3000zł jest raczej niemożliwy. Do swobodnego przechodzenia wirtualnych rozgrywek niezbędny jest minimum 4 rdzeniowy procesor i wydajna karta graficzna. Im wyższe parametry, tym więcej detali będzie widoczne podczas sesji gamingowej. Nie warto inwestować w jeden lepszy parametr, ponieważ jego działanie jest uzależnione od jakości pozostałych – sam dobrej jakości procesor nie wystarczy.

Jaki budżet przeznaczyć na komputer dla gracza? Im większy, tym lepiej, ale przyzwoity sprzęt kupimy już za 4-5 tysięcy. Jednak jeśli chcemy wydać mniej, to lepiej zdecydować się na akcesoria gamingowe, takie jak karta SSD czy myszkę komputerową. Nie ma nic przyjemnego w zacinającej się grze lub długim czasie ładowania kolejnych poziomów gry. Jeśli nie znamy się dobrze na grach, lepiej celować w bardziej uniwersalne prezenty, które sprawdza się niezależnie od preferencji i levelu gamingowego.

Tani prezent dla gracza komputerowego – co wybrać?

Parametry komputera to jedna sprawa (prawdopodobnie najważniejsza), ale równie ważna jest wygoda użytkowania. Większość z nas spędza przed komputerem przynajmniej kilka godzin dziennie. Jeśli dodatkowo wykonujemy pracę biurową przy komputerze – jest to nawet kilkanaście godzin. Wygodne „akcesoria gamingowe” to podstawa! Jako prezent dla gracza proponujemy myszkę lub podkładkę pod myszkę. Ta pierwsza powinna być ergonomiczna, ponieważ rozgrywki potrafią trwać nawet kilka godzin. Brak potrzeby wyginania palców i odciążanie nadgarstka nie męczy dłoni i zapobiega przeciążeniom. Najlepiej wybrać myszki typowo gamingowe.

Co jeszcze można kupić jako prezent dla gamera? Podkładki pod mysz – często się zużywają, nie są drogie (w porównaniu z pozostałym sprzętem gamingowym) i są użyteczne. Nawet najlepsza myszka się nie sprawdzi, jeśli nie będzie leżała na ergonomicznej, wygodnej podkładce. Dobrej jakości podkładka pod myszkę ułatwia wykonywanie precyzyjnych ruchów (np. celowania) i pozwala na większy zakres ruchu. Na rynku dostępne są podkładki materiałowe, plastikowe oraz szklane. Te pierwsze są najpopularniejsze, ale każda z nich spełni swoją rolę, jeśli pod spodem będzie miała gumę antypoślizgową.

Co kupić gamerowi? Propozycje ze średniej półki cenowej

Nowoczesna klawiatura może być świetnym pomysłem – pod warunkiem że znamy preferencje gracza. Jeszcze lepszym wyborem będzie dysk zewnętrzny SSD, który jest alternatywą dla dysków HDD. Dzięki dobremu SSD gry dużo szybciej się wczytują. Przedział cenowy: od 200zł do kilku tysięcy. Oczywiście za wyższą ceną idą lepsze parametry, takie jak odwzorowanie tekstur, szybsza instalacja gry itd.

Mówi się, że gracze są dobrą grupą testową – to im najbardziej zależy na szybkości, dlatego najchętniej decydują się na dyski zewnętrzne SSD półprzewodnikowe. Wymiana dysku może zupełnie zmienić jakość gry, a gamer będzie szybciej przechodził swoje ulubione rozgrywki, a gdy kupi nową grę, zainstaluje ją szybciej! Przed zakupem dysku SSD wewnętrznego, zwróć uwagę, jakie złącze posiada komputer – najlepiej spisz model i sprawdź w internecie, czy dany dysk będzie pasował. Bezpieczniej zdecydować się na zewnętrzny dysk SSD, który dodatkowo jest dużo bardziej uniwersalny. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy z komputera lub laptopa korzysta więcej osób, a pamięć wbudowana w sprzęt jest za mała.

Nasze propozycje prezentów dla gamera na pewno ułatwią Ci wybór odpowiedniego prezentu. Jeśli nie jesteś pewien, czy upominek będzie trafiony, najlepiej zamów go w internecie, żeby ewentualna wymiana produktu była łatwiejsza (w sklepach stacjonarnych nie zawsze jest to możliwe) lub skonsultuj swój wybór z gamerem.