Profesjonalna myszka do gier

Każdy gracz doskonale wie, że opłaca się zainwestować w dobre w myszki gamingowe. Wyróżniają się wysoką czułością, którą zapewnia sensor optyczny lub laserowy. Taki typ myszy pozwala na regulowanie rozdzielczości w zależności od gatunku gry. Myszy dla graczy posiadają większą precyzję ruchów oraz dodatkowe przyciski, które po odpowiednim zaprogramowaniu poprawią komfort grania. Tu nie bez znaczenia pozostaje rodzaj sensora, czy użytej diody led. Ważny jest również fakt, czy będzie to myszka bezprzewodowa czy przewodowa.

Czym różni się zwykła myszka od myszki gamingowej?

Jaka myszka gamingowa będzie dobra? Z pewnością taka z sensorem laserowym lub sensorem optycznym. Mysz gamingowa różni się od tradycyjnych modeli czułością tych sensorów. Jej miarą jest zakres DPI, czyli liczba punktów na cal. Im wyższe DPI, tym wykonywane ruchy będą bardzie precyzyjne, a manewrowanie łatwiejsze. Za wysokie DPI uznajemy wartości od około 12000 DPI. Na próżno szukać takich parametrów w myszkach biurowych. Model do codziennej pracy nie będzie posiadał również dużej ilości przycisków. Dobra mysz gamingowa to taka, gdzie liczba przycisków robi duże wrażenie. Liczba przycisków 6 lub 8 umożliwi większą kontrolę na wszystkim tym, co dzieje się na ekranie podczas gry. Poprawi się komfort całej rozgrywki. Myszki dla graczy można łatwo personalizować, dostosować do potrzeb użytkownika i zaprogramować najbardziej użyteczne funkcje.

Dobra a tania myszka do gier – co musi mieć, a z czego możesz zrezygnować?

Myszka gamingowa powinna być wykonana z trwałych i antypoślizgowych materiałów. Sesje niekiedy są długie i emocjonujące. Dobra jakość wykonania zapewni wysoki komfort gry. Jeśli w jakiś sposób ogranicza nas budżet, pierwsza rzecz, z której śmiało możemy zrezygnować, to podświetlenie rgb. Choć jest efektowne, nie wpływa na jakoś użytkowania myszy. Przewodowa czy bezprzewodowa? To kwestia indywidualnych upodobań, jednak również wpływa na cenę. Tania mysz dla graczy może obyć się również bez dodatkowych przycisków. Możemy zadowolić się jednym pod scrollem zmieniającym czułość oraz dwoma dodatkowymi umieszczonymi z boku sprzętu. Warto czytać opinie użytkowników, którzy polecają tanie myszki bezprzewodowe zapewniające wysoki komfort rozrywki. Na koniec design, który również warunkuje cenę. Bajeczna, kolorowa obudowa myszki, a może nietypowy kształt? Te ekstrawaganckie modele są zazwyczaj droższe, a śmiało możemy się bez nich obejść.

Jakie są rodzaje myszek do gier?

Myszki dla graczy można podzielić na dwa rodzaje. Myszki symetryczne i profilowane, które dzielą się dodatkowo na myszy dla graczy leworęcznych lub praworęcznych. Ze względu na rodzaj zastosowanego czujnika, myszka dla gracza, może korzystać z sensora optycznego lub laserowego. Różnica polega na rodzaju przesyłanego światłą. W myszy, gdzie mamy sensor optyczny, jest to dioda Led. W urządzeniu z sensorem laserowym jest to wiązka laserowa. Dziś sensory optyczne są równie dobre jak laserowe, a profesjonalni i doświadczeni gracze, ustawiają czułość w niskich zakresach. Rodzaje myszek do gier determinuje również łączność. Przewodowa myszka vs. bezprzewodowa. Obie mają inne właściwości, ale w profesjonalnym sprzęcie, opóźnienia nie mają racji bytu. Brak kabla ułatwia użytkowanie i daje więcej swobody. Łączą się z komputerem bezprzewodowo, za pomocą Bluetooth lub fal radiowych. Więcej informacji na temat myszek do gier znajdziecie na stronie https://www.neonet.pl/sprzet-gamingowy/myszy-gamingowe.html

Jak dobrać myszkę gamingową do swoich potrzeb?

Po pierwsze trzeba odpowiedzieć na pytanie w jakim celu gramy. Czy robimy to dla relaksu i zabicia czasu, a może poszukujemy dreszczyku emocji i pokonujemy kolejne levele dla prawdziwej rywalizacji? Jaki rodzaj gier sprawia nam najwięcej przyjemności. Strzelanki a może MMO? Odpowiedzi na te pytania pomogą wybrać odpowiednią mysz gamingową. Do relaksu i dla rozrywki wystarczy typ myszy o prostej konstrukcji. Sensor laserowy nie musi być bardzo zaawansowany. Podświetlenie rgb również nie jest w tym przypadku koniecznym wymogiem. Myszka gamingowa laserowa, o charakterze podstawowym, nie musi posiadać dużej ilości przycisków. Natomiast mysz do gier i turniejów nie obejdzie się bez dodatkowych klawiszy funkcyjnych, które przyspiesza wykonywanie ruchów i realizowanie komend. 

Akcesoria do myszki gamingowej – w co warto zainwestować?

Podkładki pod myszy to must have każdego gracza. Oferta produktowa, dostępna w punktach sprzedaży, jest ogromna. Podkładki pod myszy występują w wariantach o różnej wielkości. Wybór zależy od własnych preferencji użytkowania. Małe i kompaktowe podkładki sprawdzą się dla graczy korzystających z myszek o wysokim DPI. Duże podkładki zadowolą gracza korzystającego z niskich ustawień. Jeśli ruchy prowadzone w trakcie rozgrywki są zamaszyste, podkładka musi być na tyle duża, aby gra była komfortowa. Warto zainwestować w podkładkę z antypoślizgowym spodem, który utrzyma akcesorium na miejscu. Nowoczesne modele, posiadają podświetlenie rgb, umieszczone na brzegach. Można je skonfigurować z pozostałym sprzętem. Na rynku pojawiły się również podkładki, które ładują baterie myszy w czasie jej użytkowania. Jeśli chodzi o akcesoria, jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia i zasobność portfela.