komputery poleasingowe

Korzystanie z używanych komputerów i ich częstsze wymienianie w firmach staje się coraz popularniejsze. Wybranie laptopów poleasingowych może okazać się korzystniejsze niż zakup nowego sprzętu i wymiana go na nowy po kilku latach użytkowania. Jakie są zalety takiego rozwiązania i korzystania z firmowych, używanych komputerów? Oto kilka słów na ten temat.

Cena

Tym, co skłania do korzystania z oferty komputerów poleasingowych jest przede wszystkim, rzecz jasna, cena. Laptopy wykorzystywane w ramach leasingu oddawane są do firmy leasingowej po kilku latach, z reguły jest to okres 2-3 lat. Są one odświeżane i sprzedawane właśnie jako używane notebooki poleasingowe. Wybierając taką ofertę, nie otrzymujemy zatem sprzętu nowego, lecz sprawny, kilkuletni. To oczywiście znacząco wpływa na cenę i daje możliwość obniżenia kosztów wymiany urządzeń w firmie.

Jakość

Komputery poleasingowe są przeważnie produktami naprawdę wysokiej jakości. Pomimo tego, że są to komputery używane, mamy do czynienia ze sprzętem biznesowym, z najwyższej półki, trafiającym do zaawansowanych technologicznie firm. Oznacza to, że w ofercie poleasingowej dostępne są urządzenia wciąż w większości przewyższające możliwościami te, które znaleźć można w sklepach elektronicznych w galeriach handlowych i innych punktach sprzedaży. W rezultacie zmniejszając znacząco koszty, mamy do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt, który bez problemu może posłużyć jeszcze przez kilka kolejnych lat.

Łatwa wymiana sprzętu

Kolejną zaletą korzystania z oferty komputerów poleasingowych jest możliwość częstszej wymiany sprzętu w firmie. Obniżając koszty zakupu komputerów i wybierając sprzęt używany, możemy przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na szybszą wymianę urządzeń na kolejne poleasingowe, nowsze, lepsze. Dzięki temu zawsze w dość niskiej cenie masz dostęp do nowoczesnych komputerów, gwarantujących komfort pracy.

Gwarancja

Firmy oferujące używane laptopy poleasingowe oferują gwarancję na proponowane sprzęty. Jest to więc znacznie bezpieczniejszy zakup używanego komputera niż od osoby prywatnej. W przypadku, gdy sprzęt okaże się bardziej zniszczony i zużyty niż się tego spodziewałeś lub nieodpowiadający opisowi sprzedającego, będziesz mieć możliwość zwrotu – tak jak w przypadku nowego komputera.

Laptopy poleasingowe to bezpieczny sposób na korzystanie z dobrej jakości, używanego sprzętu w swojej firmie. Obniżając koszty zakupu urządzeń, możesz mieć do dyspozycji naprawdę dobrej jakości komputery klasy biznesowej, które podziałają jeszcze przez kilka lat.

Leave a comment