komputery używane

Sprzęt komputerowy drożeje w dynamicznym tempie. Ceny jednostek stacjonarnych rosną ze względu na wartość podzespołów i surowców, z których są one produkowane. Warto więc szukać interesujących rozwiązań, jak np, komputery używane. Chcesz mieć jednak pewność, że spełnią one Twoje indywidualne oczekiwania oraz potrzeby? Sprawdź poniższy materiał i poznaj realny potencjał urządzeń z drugiej ręki!

Nieograniczone możliwości personalizacji w atrakcyjnych cenach

Nie od dziś wiadomo, że jednostki stacjonarne zapewniają ogromne możliwości rozbudowy i modernizacji. Wybierając obudowę odpowiedniej wielkości, możemy wykorzystywać coraz to nowsze podzespoły – byle były one kompatybilne z pozostałymi komponentami, tj. płyta główna, procesor itp. Optymalizując więc cenę zakupu sprzętu poprzez wybór urządzenia z drugiej ręki, możesz resztę budżetu przeznaczyć m.in. na doposażenie swojego zestawu w większą ilość pamięci RAM, dysk SSD lub kartę graficzną – wszystko realnie zależy wyłącznie od tego, w jakim celu chcesz wykorzystywać kupowany komputer. 

Zależy Ci jednak na gwarancji jakości. Komputery używane mogą zapewniać równie wysoki poziom efektywności i wydajności, co urządzenia fabrycznie nowe. Powinny być jednak odpowiednio przygotowane przez specjalistów, którzy zwyczajnie będą wiedzieć, jak się z nimi obchodzić. Co zatem powinni oni zrobić, nim dostarczą dane urządzenie do klienta?

Odpowiednie przygotowania gwarantuje efektywność

Definitywną podstawą jest ocena stanu technicznego i wizualnego. Wyeliminowanie wszelkich zmian i uszkodzeń automatycznie zwiększa wartość komputera. Trzeba pamiętać o tym, że jednostki stacjonarne z drugiej ręki zawsze będą nosić pewne ślady eksploatacji – dzięki czemu klienci mogą liczyć na niższą cenę. Niedoskonałości estetyczne nie będą jednak przeszkadzać w pracy. Dla użytkowników najważniejsze są podzespoły, które muszą zostać szczegółowo sprawdzone i wyczyszczone. 

Podobnie jest z dyskiem twardym. Komputer używany trafiając w ręce nowego nabywcy, powinien być w 100-procentach czysty – może mieć jedynie zainstalowany legalny system operacyjny lub oprogramowanie, które zostało ustalone w trakcie zakupu. Oczywiście licencja aplikacji nie może pozostawiać żadnych wątpliwości. 

Jak zatem specjaliści z firmy Komputerymarkowe.pl dbają o komputery używane, nim trafią one do oferty? W pierwszej kolejności dokonują oni oględzin sprzętu, eliminując wszelkie awarie lub zmiany. Następnie pozbywają się oni starych past chłodzących na rzecz nowych. Dzięki temu podzespoły nie będą rozgrzewać się do niebezpiecznych temperatur. Dokonują oni także reinstalacji systemu operacyjnego i dopiero po weryfikacji może takie urządzenie zostać wystawione na sprzedaż w ofercie sklepu. Sprawdź już teraz dostępne konstrukcje.

Materiał zewnętrzny
Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com