Porcelana Rosenthal

Jest kojarzona z doskonałym rzemiosłem, najwyższą jakością i ekskluzywnością. Zatrzymuje pędzący czas i pozwala dostrzec to, co w życiu jest naprawdę ważne. Porcelana Rosenthal od lat inspiruje, skłania do refleksji i wywołuje piękne emocje. Kiedy rozpoczęła się historia tej marki i jakie były przełomowe momenty w jej rozwoju? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym dzielimy się kluczowymi informacjami na temat Rosenthal.

Najwyższej jakości, zachwycająca porcelana Rosenthal

Historia porcelany Rosenthal rozpoczęła się w 1879 roku. To właśnie wtedy młody Philipp Rosenthal założył własną pracownię zdobienia porcelany, która wkrótce przekształciła się w prawdziwą wytwórnię ponadczasowych i pięknych wyrobów porcelanowych. Mimo że w tym miejscu zatrudnionych było wielu pracowników, a produkcja przebiegała sprawnie, każdy z produktów tworzono w niezwykłym skupieniu oraz z szacunkiem, jakim darzy się przedmioty, które wkrótce staną się dziełami sztuki. 

Przełomowym momentem w historii tej marki było stworzenie działu Studio-Line, związanego ze wspaniałymi i cieszącymi się sławą projektantami. W wyniku tych współprac powstawały kolekcje porcelany, których urok i czar przekraczał wszelkie oczekiwania. Projektanci mający do dyspozycji fenomenalny materiał, jakim jest porcelana, poszukiwali świeżych sposobów na wydobycie jego magii, chętnie eksperymentując z formami oraz odnosząc się do przeżyć i niesamowitych doświadczeń ze swojego życia. 

Przy okazji opowiadania o porcelanie Rosenthal nie można nie wspomnieć o serwisie Biała Maria, należącym do najpopularniejszych zestawów na świecie. Zgodnie z przekazywanymi sobie opowieściami, Philipp Rosenthal miał zaprojektować go w trakcie podróży do Anglii, a następnie podarować go swojej wybrance i życiowej miłości – Marii de Beurges. Kto wie, być może to właśnie miłość, która dla wielu z nas jest najważniejszą wartością, sprawiła, że ten serwis uznawany jest za ponadczasowy i mający moc zbliżania do siebie ludzi. 

Rosenthal Biała Maria i inne popularne kolekcje 

Mimo że kolekcja Rosenthal Biała Maria cieszy się tak dużą popularnością, warto obejrzeć także inne zestawy stworzone przez tę ekskluzywną markę. Na uwagę zasługują na pewno nowe dekoracje Rosenthal Maria inspirowane światem natury, takie jak Maria Róża, Maria Bukiet Letni oraz Rosenthal Tajemniczy Ogród. Niesamowite kompozycje z roślin w duecie z subtelną, orzeźwiającą paletą barw dodają porcelanie lekkości i swobody, ale jednocześnie podkreślają jej luksusowy charakter. 

Najwyższa jakość wykonania, kunsztowne zdobienia i elegancja sprawiają, że serwisy marki doskonale sprawdzają się w rolach podarunków na ważne życiowe wydarzenia. Poszukując wśród nich zestawu idealnego na prezent dla przyszłej pary młodej, warto skierować uwagę w stronę kolekcji Rosenthal Sanssouci w odcieniu kości słoniowej i ze złotymi akcentami. A gdzie można w wygodny sposób zamówić te oryginalne zestawy? Zapraszamy do odwiedzin na stronie porcelanaonline.pl. Jest to autoryzowany sklep Rosenthal, działający na rynku od ponad 10 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie i ekspercka wiedza pozwalają zespołowi tworzącemu to miejsce proponować wyłącznie to, co dla klientów będzie najcenniejsze. 

Najcenniejszych propozycji dla klientów nie należy rozumieć wyłącznie w kategorii wydatków czy inwestycji. Chodzi raczej o nową jakość, którą porcelana tak znakomitej marki, jaką jest Rosenthal, wnosi do codziennego życia. Mowa o docenianiu trwających chwil, kształtowaniu wrażliwości na piękno otaczającego świata i cieszeniu się obecnością osób zgromadzonych przy wspólnym stole. Czy popołudniowa kawa po powrocie z pracy nie smakowałaby lepiej, jeśli zostałaby podana w eleganckiej filiżance? I czy rodzinny obiad nie stałby się prawdziwą ucztą, gdyby na stole znalazły się elementy wspaniałej zastawy?