Serwisy obiadowe

Zazwyczaj ekscytujemy się kolekcjami książek danego autora, zestawem filmów wybitnego reżysera lub dyskografią ulubionego zespołu. Czy podobne emocje można odczuwać podczas przeglądania oferty sklepu z porcelanowymi naczyniami? Dlaczego nie! W końcu we wszystkich tych przypadkach podziwiamy niewysłowione piękno, będące dziełem człowieka. Także serwisy obiadowe mogą być opiewane i chwalone za projekt i użyteczność. Oto kilka naszych ulubionych kompletów, które wybraliśmy z oferty sklepu internetowego Porcelanaonline.pl.

Czym powinny wyróżniać się serwisy obiadowe?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Głównie dlatego, że różne są preferencje klientów. Najbardziej podstawowy podział tej kategorii produktów uwzględnia dopasowanie kompletu naczyń do stylu klasycznego lub nowoczesnego. To jednak bardzo duże uogólnienie, ponieważ lista stylistyk jest bardzo długa, a poszczególne tendencje we wzornictwie mogą różnić się od siebie diametralnie. 

Niemniej uznać można, że klasyczne serwisy obiadowe z reguły tworzy się z porcelany, która kojarzy się z najbardziej uroczystymi okazjami. Przyjęcie u ambasadora lub nawet kolacja u królowej? Takie porównania nie są bezzasadne, ponieważ to właśnie tam ten rodzaj tworzywa używanego do produkcji naczyń zyskał swoją sławę i wielu klientom wciąż porcelana kojarzy się z prestiżowymi wydarzeniami. Klasyczne serwisy obiadowe najczęściej pełne są wyszukanych dekoracji i zachwycają użytkowników misternie wykonanymi zdobieniami.

Odmienne są nowoczesne serwisy obiadowe (sprawdź na https://porcelanaonline.pl/37-serwisy). W tym miejscu można wyróżnić te zestawy, które są wierne stylistyce modernistycznej, glamour lub nawiązują do skandynawskiego minimalizmu. Prostota formy naczyń jest ich największym atutem i przez to takie serwisy obiadowe doskonale sprawdzają się w przestrzeniach industrialnych czy w loftach.

Serwisy obiadowe w sklepie Porcelanaonline.pl

Skoro już znana jest ogólna charakterystyka tej kategorii, pora poznać serwisy obiadowe, którymi można się zachwycić. Przykładem tego rodzaju asortymentu z pewnością są produkty marki Villa Italia. Firma produkuje porcelanę stołową wysokiej jakości. Projekty opracowywane są w mediolańskim studiu i cechuje je zgodność z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Dodatkowym atutem serwisów obiadowych tej marki jest fakt, że elementy zdobień są wykonane i malowane ręcznie. Ma to wpływ na cenę, ale jest to wydatek zdecydowanie warty pokrycia.

Polecamy uwadze kolekcję Villa Italia Chloe, dostępną w kolorze mlecznej bieli. Serwis obiadowy dla 12 osób składa się talerzy płytkich, głębokich i deserowych, owalnych półmisków, salaterki i wazy. Szczególnie atrakcyjne są platynowe zdobienia i geometryczny wzór, który wyróżnia ten fason. Jakie inne serwisy obiadowe Villa Italia potrafią zachwycić miłośników porcelany? Z pewnością godnym rekomendacji kompletem jest zestaw Bari White, który posiada charakterystyczną fakturę na brzegach talerzy lub naczynia należące do linii Mesyna White, wyjątkowo eleganckie w swojej prostocie.

Sprawdź także inne elementy zastawy stołowej na: https://porcelanaonline.pl/4-nakrycie-stolu