Szafa rack do serwerowni

Szafa rack, nazywana także szafą teleinformatyczną lub serwerową, to urządzenie, które musi znaleźć się w każdej serwerowni czy centrum danych. Szafa rackowa pozwala na zintegrowanie ze sobą i organizację pracy sprzętu informatycznego. W jej wnętrzu przechowywane są serwery, urządzenia sieciowe, switche czy generatory zasilenia UPS. Nie tylko zapewnia stabilną pracę sprzętów podpiętych do serwera, ale pełni także funkcję zabezpieczającą. Chcąc zapewnić sprawne działanie sprzętu informatycznego w Twoim przedsiębiorstwie, wybierz sprawdzonego dostawcę szaf rackowych. Netrack to doświadczona firma, funkcjonująca na rynku o przeszło ćwierć wieku, zaopatrująca klientów w sprawdzone rozwiązania do sieci komputerowych. W bogatej ofercie firmy znalazł się szeroki wachlarz szaf rack najwyższej klasy, o zróżnicowanych parametrach.

  • Szafy rack – budowa i zastosowanie
  • Systemy i urządzenia obsługiwane przez szafy rack
  • Netrack – wybierz sprawdzonego dostawcę szaf rackowych

Szafy rack – budowa i zastosowanie

Szafa rack to serce każdej serwerowni i centrum danych. Swoją specyficzną nazwę zawdzięcza modelowi konstrukcji i mocowania, opartemu na trzech lub czterech belkach rackowych. Kluczowym aspektem pozostaje solidność konstrukcji. Szafy rackowe wykonuje się ze stali, co zapewnia jej trwałość i stabilność. Na froncie montuje się drzwi metalowe lub szklane. Istotna okazuje się także dobra wentylacja, która zapobiega przegrzewaniu się sprzętu podpiętego w szafie. Szafy te możemy podzielić na stojące i wiszące. Pierwsze z nich będą znosić dużo większe obciążenia gabarytowe, nawet do 1000 kg. Podczas gdy limit stojących to zazwyczaj jedynie 60 kg. W zależności od rozstawienia belek rackowych. W ofercie Netrack znajdą Państwo szafy 10- i 19-calowe. 

Systemy i urządzenia obsługiwane przez szafy rack

Szafy rack pozwalają na wygodny montaż, zintegrowanie i funkcjonalne projektowanie sieci składającej się z wielu urządzeń. Montuje się w nich m.in. patch panele, systemy i listwy zasilające, elementy zasilania awaryjnego, systemy wentylacji, serwery i komputery, switche, routery, modemy, konwertery sieci LAN, rejestratory czy urządzenia Audio-Video.

Netrack – wybierz sprawdzonego dostawcę szaf rackowych

Przez ponad 25 lat swojej działalności w branży Netrack zapewnił setkom klientów dostęp do najwyższej klasy szaf rackowych. Naszą misją jest dostarczanie klientom nowoczesnych rozwiązań w zakresie transmisji danych. Prócz szaf rackowych – Netrack dostarcza także obudowy serwerów, okablowanie strukturalne LAN, narzędzia czy testery, stale poszerzając swoją ofertę.