oprogramowanie NX

Firma CAMdivision jest partnerem SIEMENS Software FY2021 w Polsce i pionierem w tłumaczeniu interfejsu NX (4.0-8.0) na język polski. Posiada wieloletnie doświadczenie w implementacji oprogramowania CAD/CAM/CAE/PLM. Specjalizuje się w tworzeniu autorskich aplikacji oraz postprocesorów bazujących na kodzie NC dla obrabiarek czy robotów. Rozwiązania softwarowe oferowane przez CAMdivision zostały docenione na całym świecie.

Do czego służy oprogramowanie NX?

Przede wszystkim wspomaga tworzenie analiz inżynierskich i projektowanie innowacyjnych produktów. Oprogramowanie SIEMENS NX jest zintegrowanym rozwiązaniem na miarę XXI wieku, które umożliwia efektywne oraz elastyczne opracowywanie nowoczesnych wyrobów. System CAD/CAM/CAE pomaga w szybszym dostarczaniu ulepszonych produktów. Oprogramowanie NX od CAMdivision służy m.in. do sporządzania dokumentacji, modelowania 3D czy projektowania konceptualnego. Pozwala też na tworzenie wielodyscyplinarnych symulacji oraz dostarczanie kompletnych rozwiązań do obsługi produkcji.

O firmie CAMdivision

To autoryzowany i platynowy partner handlowy SIEMENS Digital Industries Software w Polsce, który zajmuje się profesjonalnym wdrażaniem CAD/CAM/CAE, TEAMCENTER, FIBERSIM itp. Firma CAMdivision stawia na nieustanny rozwój – przeprowadza szkolenia na różnych poziomach zaawansowania, wydaje nowatorskie podręczniki w języku polskim oraz tworzy specjalne aplikacje. Prowadzi bloga, na którym pojawiają się regularnie wpisy z poradami technicznymi. Nie ogranicza się wyłącznie do wdrożeń softwarowych, ale też wspiera działanie mistrzów karate.

Popularne programy i aplikacje od CAMdivision

  • NX CAD to oprogramowanie wyposażone w specjalizowane aplikacje, które wspomagają wszelkie prace związane z rozwojem produktów. Posiada szereg unikalnych funkcji oraz modułów pozwalających na integrację różnych dyscyplin inżynierskich. Oprogramowanie CAD służy do opracowania innowacyjnych produktów wytwarzanych z metalu, kompozytów czy tworzyw sztucznych. Pozwala także na obniżenie kosztów produkcji. Program do projektowania CAD stanowi duże wsparcie dla inżynierów, architektów, analityków i designerów.
  • NX CAM służy do programowania obrabiarek CNC, maszyn pomiarowych CMM, tokarek frezarek oraz robotów frezujących. To system wyższego rzędu, który może pracować jako pakiet zintegrowany z NX CAD lub stanowić niezależne stanowisko CAM. Specjalistyczne oprogramowanie doskonale sprawdza się w przemyśle Automotive, Aerospace i Mold & Die. Posiada budowę modułową, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb praktycznie każdego przedsiębiorstwa. Oprogramowanie NX CAM występuje w polskiej wersji językowej, a jego cena jest dostosowana do rodzimego rynku.
  • NX Mold pozwala na wydajne zaprojektowanie form wtryskowych i odlewniczych. W skład oprogramowania wchodzą zaawansowane narzędzia umożliwiające szybkie przygotowanie modelu pod względem technologicznym oraz naprawę geometrii. NX Mold to rozwiązanie zintegrowane ze środowiskiem CAD, które pozwala na automatyzację projektowania form. Może posłużyć do wykonania analiz sprawdzających i powierzchni podziałowych oraz do tworzenia gotowych modeli.
  • NX Rapid App to autorskie aplikacje CAMdivision, które usprawniają pracę w środowisku NX CAD/CAM oraz TEAMCENTER. Wytwarzane są z myślą o klientach chcących mieć dostęp do spersonalizowanych informacji, m.in. o ostatnich aktualizacjach czy statusie dokonanych zgłoszeń. W ofercie CAMdivision znajdują się aplikacje zawierające dodatki i makra rozszerzające, na przykład NX Rapid CAD oraz NX Rapid PROBING.
  • NX Progressive służy do projektowania tłoczników i wykrojników wielotaktowych. Specjalistyczne oprogramowanie zawiera szereg nowoczesnych narzędzi, które wspierają proces automatyzacji geometrii części. Gwarantuje też dostęp do bibliotek części wykorzystywanych na różnych etapach projektowania. Doskonale sobie radzi z nawet najbardziej skomplikowanymi przetłoczeniami.
  • NX CAE to zestaw unikalnych narzędzi analitycznych, które pozwalają na przeprowadzenie multidyscyplinarnych symulacji czy analiz numerycznych. Oprogramowanie to jest w pełni kompatybilne zarówno z NX CAD, jak i zewnętrznymi aplikacjami symulacyjnymi np. LMS Imagine.Lab Amesim czy CD- ADAPCO (STAR-CMM+). Spośród najważniejszych funkcji NX CAE warto wymienić możliwość nałożenia siatki na analizowane elementy i przygotowania modelu do symulacji bez konieczności zmiany oryginalnego pliku CAD.

Podsumowanie

NX CAD/CAM to zintegrowane rozwiązanie, które posiada szereg unikalnych funkcjonalności i wspomagających modułów. Przeznaczone jest do szkicowania rysunków technicznych, pozwala na bezpośrednią edycję plików bryłowych oraz umożliwia realistyczną obróbkę części. Niezależnie od tego, z jakiego materiału zostanie wytworzony dany produkt. Oprogramowanie CAD/CAM doskonale wpisuje się zarówno w potrzeby osób rozpoczynających swoją przygodę z projektowaniem, jak i bardziej zaawansowanych inżynierów czy analityków.