Masażer do nóg

Rozważasz zakup urządzenia masującego, a może właśnie zamówiłaś swój pierwszy masażer do nóg? Z pewnością jest to sprzęt, który poprawi jakość Twojego życia. Regularne masaże stóp sprawią, że poprawi się krążenie w Twoich nogach, a obolałe mięśnie odczują ulgę. Jeśli chcesz cieszyć się tymi korzyściami przez długi czas, powinnaś wiedzieć, jak prawidłowo używać masażera. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki – dotyczące samego masażu, jak i czynności pielęgnacyjnych.

Jak korzystać z masażera do nóg?

Używanie masażera do nóg ma przynieść odprężenie – warto więc wybrać miejsce, w którym będzie Ci się najłatwiej zrelaksować. Możesz ustawić urządzenie pod kanapą lub fotelem. Następnie zdejmij skarpetki i umieść czyste stopy w odpowiednich komorach.

Kolejnym krokiem jest uruchomienie urządzenia i wybranie pożądanej techniki masażu. Przed pierwszym użyciem koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi i zapoznaj się z opisem poszczególnych masaży – każdy z nich może bowiem przynieść Ci inne korzyści.

Jeśli posiadasz masażer do nóg, w którym możesz samodzielnie zmieniać poziomy intensywności, to zacznij od najniższych trybów. Z czasem – gdy stopy zaczną się przyzwyczajać do nowych odczuć – będziesz mogła stopniowo zwiększać moc masażu. Maszyna masująca powinna pracować około 15 minut. Początkowo możesz skracać czas takiej sesji, jeśli podczas masażu będzie towarzyszyć Ci dziwne uczucie. Pamiętaj jednak, aby nie wydłużać czasu pracy maszyny.

Choć znaczna większość urządzeń jest intuicyjna w obsłudze, to kupując masażer do nóg w sprawdzonym sklepie – jak np. Casada.pl – możesz liczyć na instrukcję obsługi przedstawioną już w opisie produktu na stronie. Możesz więc wygodnie zapoznać ze specyfikacją konkretnego urządzenia i dowiedzieć się, w jaki sposób należy je używać.

Szeroki wybór masażerów do nóg znajdziesz na: https://casada.pl/kategoria-produktu/masazery/masazery-stop

Jak dbać o masażer do nóg?

Odpowiednio używany i konserwowany masażer do nóg może posłużyć Ci przez wiele długich lat. Zasady prawidłowego używania nie są wcale skomplikowane. Pierwszą i najistotniejszą rzeczą jest to, aby korzystać z urządzenia, mając czyste stopy – umyte, suche i bez żadnych kremów i olejków. Warto również co jakiś czas kontrolować stan urządzenia – czy nie doszło do jakiś uszkodzeń, czy maszyna nie przegrzewa się i czy wszystkie funkcje działają bez zastrzeżeń.

Ze względu na budowę masażera najlepszym sposobem na jego wyczyszczenie jest regularne przecieranie go suchą (ewentualnie lekko wilgotną) szmatką. Oczywiście powinno się to robić na wyłączonym urządzeniu. Zalecamy wykonywać tę czynność po każdym użyciu sprzętu i to od pierwszych dni jego posiadania. Gwarantujemy, że utrzymanie systematyczności przyniesie efekty – lśniące i higieniczne urządzenie.

Dodatkowo, należy pamiętać o podstawowych regułach, takich jak:

  • przechowywanie masażera w suchym miejscu,
  • odłączanie urządzenia od prądu po zakończonej sesji,
  • chowanie masażera na czas remontów w celu ochronienia go przed pyłami.

W razie jakichkolwiek usterek najlepiej zgłosić się do serwisu producenta lub miejsca, w którym został zakupiony masażer do nóg. We wspomnianym już sklepie Casada.pl istnieje możliwość nieodpłatnego przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat.

Aby uniknąć niechcianych szkód, zachęcamy do korzystania z urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta.