Paczki do Australii

Wysyłka paczki do Australii to popularna i często szukana w naszym kraju usługa. Z czego to wynika? W tym odległym i egzotycznym kraju mieszka około 25 milionów ludzi, w tym reprezentacja Polonii wynosząca według różnych szacunków od 180 nawet do 200 tysięcy osób. Planujesz wysyłkę paczki do Australii? Nie masz powodu do zmartwień, bo z brokerem kurierskim AlleKurier jest to bardzo łatwa procedura i wykonasz ją bez wychodzenia z domu!

Nadawanie paczek do Australii to nic trudnego

Transport paczek do Australii obsługuje w Polsce kilka firm kurierskich. Najbardziej znanymi firmami przewozowymi są FedEx oraz UPS. Cena usługi zależy od wyboru przewoźnika ale przede wszystkim też od wymiarów oraz wagi pakunku.

Koszt paczki do Australii

Zastanawiasz się nad tym, ile twoje paczki do Australii mogą kosztować i co wpływa na ich cenę? Koszt będzie wyższy, jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie lub inne dodatkowo płatne opcje, np. monit windykacyjny lub korektę błędnego adresu. Pamiętaj o tym, że każdy z przewoźników ma własny regulamin i wytyczne. Ma swoje własne zasady, co do kwalifikowania przesyłek do paczek standardowych, czyli mieszczących się w standardowym cenniku i do której nie trzeba dopłacać.

Limity obowiązują przede wszystkim paczki wysyłane drogą lotniczą. Dla przykładu UPS podaje, że jest to wymiar do 100 centymetrów dłuższego boku i 76 centymetrów krótszego boku, a waga rzeczywista powinna wynosić poniżej 32 kilogramów. Wszystko możesz sprawdzić, uzupełniając formularz nadawczy.

Jak pakować paczki do Australii?

Pamiętaj o tym, że adresat jest odpowiedzialny za dobrze uzupełnioną dokumentację oraz odpowiednie przygotowanie paczki przed wysyłką. Jeśli zapakujesz paczkę w karton o regularnych kształtach, to możesz mieć pewność, że wysyłka będzie możliwie najtańsza. Dzięki temu zostanie ona zakwalifikowana jako przesyłka standardowa.

Zabezpiecz też odpowiednio swoje przedmioty. Jeśli w przygotowanym przez ciebie pudełku jest za dużo wolnego miejsca, a przedmioty obijają się o ścianki, zabezpiecz zawartość papierem, plastikowymi torebkami bądź innym wypełniaczem, jaki masz pod ręką (wystarczą nawet zwinięte gazety). Dobrze też zaklej całą zawartość, by w ciągu swojej dalekiej podróży paczka nie uszkodziła się.

Australia posiada spore ograniczenia, jeśli chodzi o towary, które mogą przedostać się poza jej granicę. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że państwo to dba o zachowanie równowagi biologicznej kontynentu. Dlatego też musisz uważać i nie wysyłać w swojej paczce:

  • niezapuszkowanych produktów mięsnych,
  • nasion i orzechów,
  • roślin,
  • owoców,
  • warzyw,
  • nabiału,
  • jaj,
  • żywych zwierząt.

Niewątpliwie przed nadaniem paczki do Australii warto się zapoznać z pełną listą produktów, których nie możesz tam wysłać. Uchroni to przesyłkę przed opóźnieniem lub całkowitym wycofaniem przez firmę kurierską lub urząd celny. 

Bardzo ważne jest to, abyś podczas wypełniania formularzu nadawczego, dopełnił wszystkich formalności. Pamiętaj o tym, że koszt standardowej odprawy celnej masz już wliczony w cenę paczki zagranicznej, więc nie musisz się martwić o wysokie dodatkowe koszty.

Podczas wypełniania formularza, zwróć szczególną uwagę na opis wysyłanego przedmiotu oraz fakturę do zgłoszenia celnego. Dobrze też jest wpisać kod celny, jeśli jest ci znany. Następnie podaj po polsku i angielsku nazwę wysyłanej rzeczy, by by celnicy nie mieli problemu z jej identyfikacją. Następnie określ ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość.

Potem zostaje już tylko czekać na kuriera, który odbierze paczkę z twojego domu. Jeśli często nie ma cię na miejscu i nie chcesz specjalnie oczekiwać przyjazdu kuriera, możesz przynieść swoją przesyłkę do punktu odbioru. To wszystko, co musisz zrobić. Teraz już widzisz, jakie to proste!