Folia grzewcza podłogowa

Nowoczesne budynki mieszkalne zachwycają nas nie tylko swoim ciekawym wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnymi rozwiązaniami, jakie w nich zastosowano. Jednym z takich przykładów może stać się elektryczne ogrzewanie podłogowe realizowane na przykład przy pomocy folii grzewczej pod panele. Jakie są największe korzyści dla domu z wyboru tego rodzaju ogrzewania? Czy folie grzejne rzeczywiście zapewniają ciepło? Gdzie szukać porad na temat ich instalacji i wsparcia w montażu? 

Czym jest folia grzewcza pod płytki lub panele?

Można zastosować je na dużej powierzchni podłoża i z niższą niż w tradycyjnych systemach temperaturą. Tym charakteryzuje się ogrzewanie elektryczne podłogowe, które dzieli się na ogrzewanie pracujące w wylewce i na wylanej wylewce. Folia grzewcza pod płytki należy do tej drugiej grupy. To oznacza, że montuje się ją bezpośrednio pod posadzką, materiałem wykończeniowym. Na instalację tego systemu zdecydować można się przy okazji renowacji podłóg w budynku, jego modernizacji czy gruntownego remontu. 

Wyróżniają się bardzo niewielką grubością, a cała ich powierzchnia stanowi element grzejny. Są zbudowane z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu, a ich strukturze niegroźne są różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Mimo że zastosowanie folii grzewczej na podłodze jest tym najpopularniejszym, wykorzystuje się ją również w montażu sufitowym i ściennym. A jakie funkcje może spełnić ten rodzaj ogrzewania? W budynkach staje się albo ogrzewaniem podstawowym, albo dodatkowym źródłem ciepła zapewniającym tzw. komfort ciepłej podłogi. 

Dlaczego warto zdecydować się na folię grzewczą podłogową?

Jakie są największe korzyści dla domu wynikające z wyboru tego rodzaju ogrzewania? Na liście zalet systemów grzewczych realizowanych przy użyciu wysokiej jakości folii pierwsze miejsce zajmuje codzienny komfort i wygoda. W budynku o każdej porze panuje przyjemne ciepło, a jedyne, co trzeba zrobić, to ustawienie odpowiedniej dla domowników temperatury. Nie trzeba martwić się zakupem i składowaniem opału, kontrolowaniem stanu urządzeń czy czyszczeniem. Oszczędzamy w ten sposób naprawdę sporo wolnego czasu i energii. Drugie miejsce należy do oszczędności finansowych. Łącząc ogrzewanie domu foliami z instalacją fotowoltaiczną, można po upływie czasu obniżyć wydatki do 0 zł i stać się niezależnym. 

Dzięki najwyższej jakości wykonania folia grzewcza podłogowa pracuje wydajnie, a ryzyko awarii zostaje wyeliminowane. Żywotność systemu wynosi nawet 30 lat, co jest najlepszym dowodem na jego efektywność i trwałość. Wybór takiego rodzaju ogrzewania jest też lepszy dla środowiska naturalnego, gdyż nie wytwarza spalin i zanieczyszczeń zagrażających jego stanowi. I wreszcie, to niewidzialne źródło ciepła zapewnia w domowych pieleszach zdrowy i przyjemny mikroklimat. Możemy zapomnieć o nadmiernie suchym powietrzu oraz unoszeniu się kurzu i pyłków. 

Chcesz poznać więcej zalet systemu oraz skorzystać z pomocy w montażu? Odwiedź teraz stronę DreamHeat.eu i skorzystaj ze wsparcia specjalistów.