Co zrobić żeby hemoroidy się wchłonęły

Problem z hemoroidami obrośnięty jest wieloma mitami i dla niektórych stał się synonimem czegoś bardzo bolesnego, z czym bardzo trudno poradzić sobie zwykłymi lekami. W rzeczywistości kwestia ta dotyczy według amerykańskich badań nawet do 50% populacji, więc warto zdać sobie sprawę, czym tak naprawdę są hemoroidy i co zrobić, żeby hemoroidy się wchłonęły.

Czym są hemoroidy?

Rozpocznijmy od podstaw, czyli od wyjaśnienia sobie, czym właściwie są hemoroidy. Same w sobie nie są one niczym negatywnym i potrzebuje ich organizm każdego z nas. Nazywa się je guzkami krwawniczymi i są one strukturami naczyniowymi znajdującymi się w ludzkim odbycie. Zewnętrzne hemoroidy możemy zaobserwować w postaci krost w okolicy odbytu. Ich rolą jest ułatwienie nam oddawania kału, a także kontrola nad gazami. Chorobą, którą nazywa się hemoroidami, jest tak naprawdę stan zapalny hemoroidów i wszelkie patologie ich dotyczące. Kiedy możemy zacząć obawiać się tego, że mamy hemoroidy w rozumieniu ich choroby i stanu zapalnego? Na to nie ma uniwersalnej reguły, czasami nawet nadmierne swędzenie odbytu może być już pierwszą oznaką tego, że dzieje się coś niepokojącego. Objawem, który bezwzględnie powinien nas skłonić do wizyty u lekarza, jest natomiast krwawienie z odbytu.

Domowe sposoby na hemoroidy

Hemoroidy są kwestią bardzo wstydliwą. Już samą częstotliwość występowania tego rodzaju problemów trudno dokładnie określić, ponieważ chorzy często nie decydują się na zgłoszenie się do specjalisty. Z tego też powodu szuka się innych rozwiązań, które mogą pomóc w pozbyciu się hemoroidów. W wielu przypadkach, szczególnie na wczesnym etapie stanów zapalnych, naturalne sposoby na hemoroidy mają rzeczywiście bardzo dużą szansę zadziałać. Pomóc mogą bardzo chętnie stosowane w przypadku wszelkiego rodzaju domowych terapii zioła. Popularne są tzw. nasiadówki ziołowe. Konieczne jest dodanie do letniej wody zaparzonych ziół, np. rumianku, kory kasztanowca, czy szałwii. Regularne, trwające około kwadransa nasiadówki nad taką miksturą mogą przynieść znaczącą ulgę. Dodatkowo poleca się ciepłe kąpiele z olejkami eterycznymi. Domowymi sposobami na hemoroidy o dużej skuteczności są w tym przypadku olejki z lawendy, rozmarynu i inne o właściwościach przeciwzapalnych. W podobny sposób zadziałać mogą okłady lub przemywanie bolesnych miejsc wacikiem nasączonym wywarem ziołowym. Możesz do tego zastosować nawet naturalną herbatę ziołową, którą masz w swojej kuchni.

Czy domowe sposoby na hemoroidy rzeczywiście działają? Tak jak wspomnieliśmy, w dużej mierze zależy to od stadium stanu zapalnego. Im szybciej zareagujesz, tym większa szansa powodzenia naturalnych metod i uniknięcia wizyty u lekarza. Warto też stosować naturalne sposoby na hemoroidy jako uzupełnienie leczenia, np. w dodatku z czopkami i innymi środkami medycznymi przepisanymi przez lekarza. Na pewno zioła nie będą uniwersalnym, skutecznym remedium na wszelkie problemy z hemoroidami, lecz warto dać im szansę – z pewnością nie zaszkodzą, a mogą tylko przyspieszyć Twoją drogę do końca problemów z hemoroidami.