Zegarki Eberhard

Szwajcarskie zegarki od lat cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników czasomierzy. Wielu producentów cieszy się znakomitymi opiniami ze względu na jakość, wykonanie, zastosowane mechanizmy i precyzję swoich urządzeń. Jedną z firm o szwajcarskim rodowodzie jest Eberhard.

Historia firmy Eberhard

Georges-Emile Eberhard w 1887 roku otworzył Eberhard&Co w La Chaux-de-Fonds, czyli własną manufakturę zegarmistrzowską. Wyróżniał się wyobraźnią, pracowitością i kreatywnością, co przekazał też następnym pokoleniom, dzięki czemu jego firma bardzo szybko się rozwijała, korzystała z nowoczesnych rozwiązań i charakteryzowała solidnością, najwyższą jakością oraz inwencją. W produktach tej marki zachwyca doskonałe wykończenie każdego elementu. Eberhard to marka, która miała znaczący wpływ na branżę zegarmistrzowską.

Szybki rozwój firmy

W 1930 roku firma opracowała swój pierwszy zegarek na rękę z automatycznym naciągiem, w 1939 roku zadebiutował model pozwalający na podwójny pomiar czasu w tym samym czasie, w 1950 roku marka wypuściła kolekcję Extra-fort, która wyznaczyła ówczesne trendy w designie zegarków. Jak widać, marka Eberhard szybko zaczęła odnosić sukcesy i zyskała miano symbolu szwajcarskiej precyzji, prestiżu i tradycji.

W 1969 roku zegarki Eberhard uznano za najdokładniejsze w branży – był to punkt zwrotny w karierze marki. W 1992 roku pojawiła się w sklepach seria Tazio Nuvolari poświęcona bohaterowi wyścigów samochodowych, a pięć lat później zegarek z innowacyjnym mechanizmem umożliwiającym nakręcanie zegarka co 8 dni.

Marka Eberhard opracowała też chronograf Chrono 4, który wyznaczył nową epokę w świecie zegarmistrzowskim. Zegarki te wyróżniały się opatentowanym mechanizmem, pierwszym, w którym było możliwe zamieszczenie na tarczy głównej, w jednym rzędzie, w pionie lub poziomie, pomocniczych liczników i innych elementów. Dzisiaj marka ta proponuje bogatą ofertę modeli – prezentujemy wybrane zegarki Eberhard

Bogata oferta modeli Eberhard

Marka Eberhard wypracowała sobie ważną pozycję w zegarmistrzostwie – cały czas stawia na rozwój i opracowuje nowe modele cenione na całym świecie, a także słynie głównie z realizacji oryginalnych projektów zegarków. Aktualnie jej oferta jest całkiem bogata – zobaczmy wybrane modele, gdyż w Polsce jest niedoceniana. Jednak pasjonaci zegarków bardzo wysoko ją cenią.

Dla miłośników sztuki zegarmistrzowskiej idealne będą zegarki z kolekcji Chrono 4, która zasługuje na miano legendarnej. Najważniejszym elementem jest tu chronograf o wyjątkowym wzornictwie, gdyż są to wyjątkowo eleganckie modele. Z kolei Eberhard Scafograf trafią w gust fanów stylu sportowego. Nigdy nie wyszła z mody kolekcja dla pań – Gilda – obejmująca oryginalne zegarki o obłym i subtelnym kształcie, ze szlachetnymi ozdobami. Zegarki Eberhard to modele klasy Premium – są wyposażone m.in. w wyjątkowe koperty i bransolety, szafirowy dekiel czy polerowane i szczotkowane tarcze, dodatkowo są zdobione przez szyte paski z najlepszej skóry, kamienie szlachetne i żółte lub modne różowe złoto.