rękawice sparingowe do MMA

Zaczynasz swoją przygodę z MMA lub kontynuujesz sztuki walki po długiej przerwie? Niezbędnym elementem treningu będą właściwie dobrane rękawice do MMA. Zapewniają ochronę nie tylko partnerowi do sparingu, ale też Twoim dłoniom. Sprawdź, jak wybrać najlepszy model i rozmiar rękawic.

Rękawice sparingowe MMA – niezbędne na trening

Zanim podejmiesz się sparingów w sportach walki, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. To właściwy sprzęt treningowy zmniejszy ryzyko kontuzji i skróci czas rekonwalescencji po walce. Rękawice MMA charakteryzują się większą ilością wypełnienia i wagą zbliżoną do 7 oz, co zapewnia bezpieczeństwo Tobie i Twojemu przeciwnikowi na macie. Ogromną zaletą rękawic sparingowych MMA jest ochrona kciuka. Dzięki nim można uniknąć bolesnych kontuzji, które są w stanie nawet na kilka tygodni wyłączyć zawodnika z treningów. Dlatego warto postawić na odpowiedzialne podejście i podejść poważnie do zakupu rękawic MMA. Podczas wyboru rękawic sparingowych do MMA należy wziąć pod uwagę rozmiar, ochronę, materiał oraz markę.

Jak wybrać najlepsze rękawice treningowe MMA?

Dużo czynników ma wpływ na ostateczny wybór najlepiej dopasowanych rękawic sparingowych. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na rozmiar oraz wagę. Zbyt duże rękawice do MMA będą nieporęczne, zbyt małe mogą ograniczyć przepływ krwi w kończynach. Rękawice MMA sparingowe mają przede wszystkim pełnić funkcje ochronne. Powinny zapewnić ochronę Twoich dłoni i nadgarstków, jednocześnie umożliwiając swobodny ruch i zapewniając odpowiednią amortyzację uderzeń. Upewnij się, że rękawice, które wybierasz, są odpowiednio wyściełane i posiadają elastyczne zamknięcia na nadgarstkach, aby zapobiec urazom.

Zawodnicy z pewnym stażem przekładają dużą wagę do materiału, z którego wykonane są rękawice do MMA. W rękawicach MMA ze skóry naturalnej będziesz mógł walczyć przez długie lata. Skóra zwierzęca to materiał dużo bardziej wytrzymały od skóry ekologicznej i materiałów syntetycznych. Rękawice z prawdziwej skóry są jednak cięższe i wymagają właściwej konserwacji. Dlatego stawiającym pierwsze kroki – czy też wymieniającym pierwsze ciosy – w treningu mieszanych sztuk walki poleca się rękawice ze skóry syntetycznej. Wybór materiału jest jednak bardzo subiektywny, a przed decyzją warto przymierzyć oba rodzaje rękawic.

Szeroki wybór rękawic MMA

Właściwy rozmiar rękawic to połowa sukcesu. Na naszej stronie https://mmaniak.pl/78-rekawice-mma.html dobierzesz właściwie wymiary według tabeli dla każdego producenta. Posiadamy rozmiary od S do XXL. Dobiera się je na podstawie obwodu dłoni. W ofercie znajdziesz rękawice MMA od renomowanych producentów, takich jak: StormCloud, Fight Pro, Venum, Combat Sports, RRX Sports, Fairtex i Ringhorns. Każdy znajdzie coś dla siebie i na swój budżet. Zależnie od typu rękawic, ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Proponujemy zarówno sprzęt treningowy dla zaawansowanych zawodników, jak i dla początkujących. W czasie walki, podczas treningu chwytów i próbnych sparingów stanowią właściwą ochronę dłoni zawodnika.

Rękawice MMA Combat Sports – wybór Conora McGregora

Model Max Strike od marki Combat Sports to rękawice MMA, które wyróżnia nie tylko znak rozpoznawczy producenta, czyli doskonała amortyzacja uderzenia. Projektanci zastosowali w nim długi mankiet, który do tej pory posiadały tylko rękawice bokserskie. Tak zaawansowana stabilizacja nadgarstka ochroni nawet przed poważnymi kontuzjami. Gdzie znaleźć rękawice McGregora? Znajdziesz je w okazyjnej cenie na https://mmaniak.pl/206-rekawice-mma-sparingowe.html