malowanie wnętrz

Potrzebny Ci pomysł na malowanie pokoju dziennego, kuchni, sypialni lub łazienki? Zastanawiasz się skąd czerpać inspiracje do tego typu prac i gdzie sprawdzić, jak poszczególne kolory ze sobą współgrają? Dziś dostępnych jest mnóstwo rozwiązań, ułatwiających dobór farb czy dekoracji do wnętrz naszych domów lub mieszkań. Wskażemy Ci kilka sprawdzonych sposobów na to, by znaleźć pomysł na aranżację wybranego pomieszczenia.

Serwisy społecznościowe

Kto z nas nie korzysta dzisiaj z mediów społecznościowych? To prawdopodobnie najłatwiej dostępna wirtualna przestrzeń, w której znajdziesz mnóstwo pomysłów na malowanie pokojów w domu lub mieszkaniu. Doskonałym wyborem będzie serwis Pinterest, czyli miejsce, w którym użytkownicy dzielą się materiałami wizualnymi, ale także praktyczne narzędzie, pozwalające przechowywać zdjęcia, wideo czy grafiki na indywidualnie tworzonych tablicach. Wystarczy, że wpiszesz interesujące Cię hasło w wyszukiwarkę serwisu, np. „mała kuchnia w bloku”, by natychmiast otrzymać dziesiątki zdjęć i wizualizacji z propozycjami urządzenia takiego wnętrza. Te, które najbardziej przypadną Ci do gustu, możesz zapisać na swojej tablicy, tworząc tzw. moodboard. To rozwiązanie bardzo ułatwia dobór kolorów czy elementów wystroju w projektowanym wnętrzu.

Innym miejscem w świecie mediów społecznościowych, w którym znajdziesz niejeden pomysł na malowanie pokoju, będzie Instagram. Ten serwis w kwestii wyszukiwania inspiracji działa podobnie do Pinteresta – możesz wpisać interesujące Cię hasło, a następnie otrzymać najlepiej dopasowane wyniki. Pamiętaj jednak, by w wyszukiwanej frazie dodać hashtag (np. #modnysalon). Innym rozwiązaniem będzie również po prostu obserwowanie profili o tematyce aranżacji. Takich na Instagramie znajdziesz setki. Ponadto do poszukiwań pomysłów możesz wykorzystać Facebooka – tam zajrzyj na grupy, dotyczące wystroju wnętrz.

Strony producentów

Dobry pomysł na malowanie pokoju można znaleźć również na stronach producentów, których oferta koncentruje się wokół takich prac. Najlepszym wyborem będą witryny marek, zajmujących się farbami – zwykle pokazują one, w jaki sposób można wykorzystać oferowane kolory, jak je łączyć i na które powierzchnie nakładać. Na stronach internetowych producentów farb często publikowane są również poradniki, zawierające wskazówki związane z malowaniem. To szczególnie przydatne, gdy do takiej pracy podchodzisz po raz pierwszy.

Rodzina i znajomi

Wiele inspiracji znajdziesz również podczas wizyt u znajomych lub rodziny. Każdy z nas mieszka inaczej, stosuje inne rozwiązania aranżacyjne i lubi inne style. Warto większą uwagę zwrócić na detale we wnętrzach, które odwiedzamy. Z każdej wizyty możesz zaczerpnąć pomysł na malowanie pokoju, który następnie, z odpowiednimi modyfikacjami, wdrożysz we własnych czterech ścianach.