ESOX

Według oceny specjalistów od gospodarki niska wydajność produkcji to bolączka polskich firm przemysłowych. To właśnie w tym obszarze warto szukać możliwości na zwiększenie zysków oraz ustabilizowanie pozycji firmy na rynku. Większa wydajność produkcji to także szansa na podniesienie atrakcyjności przedsiębiorstwa w oczach inwestorów i kontrahentów, dlatego warto szukać rozwiązań, które będą skuteczne i opłacalne dla firmy. Gdzie szukać wsparcia w rozwoju przedsiębiorstwa przemysłowego oraz odpowiedzi na pytanie: jak podnieść wydajność produkcji?

Automatyka przemysłowa — jak pomaga zwiększyć wydajność produkcji?

Automatyka przemysłowa to obszar działań, który odpowiada między innymi  za programowanie, optymalizację  i kontrolę pracy maszyn, z których składa się linia produkcyjna. Dzięki tej dziedzinie praca człowieka może być ograniczona do minimum lub całkowicie zastąpiona przez dużo bardziej precyzyjne urządzenie. Taka organizacja pracy pozwala przenieść pracownika na inny dział lub do wykonywania czynności, gdzie udział maszyny jest niemożliwy lub niekorzystny dla procesu produkcyjnego. Automatyka przemysłowa nie tylko organizuje pracę i pozwala zmniejszyć zatrudnienie, ale także pozytywnie wpływa na jakość wytwarzanych dóbr. Szybszy proces produkcji nie musi oznaczać rezygnacji z wysokiej jakości, gdyż dobrze zaprojektowana automatyka procesów przemysłowych pozwala na bieżąco wyłapywać błędy lub wyroby, które różnią się od założonych norm. W tej kwestii oko ludzkie może być zawodne, a uszkodzone lub słabsze jakościowo partie mogą przyczynić się do marnotrawstwa — drugiego po niskiej wydajności problemu polskich firm produkcyjnych.

Jak wykorzystać automatykę w przemyśle?

Automatyka produkcji to rozwiązania dla przemysłu, które polegają na robotyzacji linii przemysłowych, tworzeniu dedykowanych maszyn i oprogramowań, cyfryzacji, elektryfikacji czy serwisie. Aby tego typu wdrożenia spełniały wymagania przedsiębiorstwa, muszą być zaprojektowane zgodnie z potrzebami i możliwościami firmy produkcyjnej, dlatego proces automatyzacji procesów technologicznych to zadanie dla doświadczonych i sprawnie działających specjalistów, którzy wiedzą, jak poprawić wydajność produkcji.

Takim zespołem może pochwalić się firma ESOX Industrial Automation z Łodygowic koło Bielska-Białej, która od 2009 roku realizuje wiele projektów mających na celu zautomatyzować produkcję. Zadania z dziedziny robotyki, cyfryzacji – również z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – wymagają wiedzy, odpowiedniego przygotowania metodycznego oraz zaangażowania w projekt, którego nie można odmówić doświadczonej ekipie specjalistów z ESOX Industrial Automation.

Jeśli chcesz poznać sposoby, jak podnieść wydajność produkcji w swoim przedsiębiorstwie, zachęcamy do kontaktu z firmą ESOX, która przedstawi, w jaki sposób automatyka przemysłowa może wpłynąć na jego rozwój.