Po lewej stronie brzucha znajduje się kilka ważnych narządów i struktur:

  1. Żołądek: jest to narząd, w którym pokarm jest rozkładany i trawiony przez soki trawienne.
  2. Wątroba: jest to narząd, który produkuje i przechowuje wiele ważnych substancji, takich jak bilirubina, która jest niezbędna do trawienia tłuszczów. Wątroba również filtruje krew i usuwa toksyny z organizmu.
  3. Trzustka: jest to narząd, który produkuje hormony, takie jak insulinę, oraz soki trawienne, które są niezbędne do trawienia pokarmu.
  4. Płuca: są to narządy, w których dochodzi do wymiany gazowej między krwią a powietrzem. Płuca znajdują się za mostkiem i są ochronione przez klatkę piersiową.
  5. Nerki: są to narządy, które filtrują krew i produkują mocz. Są one umiejscowione głęboko w jamie brzusznej i są ochronione przez kość krzyżową.
  6. Jelito grube: jest to część przewodu pokarmowego, w której następuje wchłanianie wody i produkcja stolca. Jelito grube znajduje się na dolnej lewej stronie brzucha.
  7. Więzadła i mięśnie brzucha: mięśnie brzucha i więzadła wspierają i utrzymują narządy wewnętrzne na swoich miejscach oraz pomagają w ruchach ciała, takich jak skręcanie i pochylanie.