W Polsce szczepienia przeciw COVID-19 są obecnie dostępne dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. Aby zapisać się na szczepienie, można skorzystać z jednej z kilku możliwości:

  1. Rejestracja przez stronę internetową: Można zarejestrować się na szczepienie przez stronę internetową Ministerstwa Zdrowia lub przez stronę internetową swojego województwa. W tym celu trzeba podać swoje dane osobowe i wybrać miejsce szczepienia.
  2. Rejestracja przez infolinię: Można również zarejestrować się na szczepienie, dzwoniąc na infolinię NFZ pod numer 800 190 590. W tym celu trzeba podać swoje dane osobowe i wybrać miejsce szczepienia.
  3. Rejestracja przez punkt szczepień: Można również zarejestrować się na szczepienie osobiście w punkcie szczepień. W tym celu trzeba przedstawić dowód osobisty i wypełnić odpowiedni formularz.

Pamiętaj, że przed szczepieniem może być wymagane wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego i zgoda na szczepienie.

Ważne! W obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 procedury rejestracji i szczepienia mogą się różnić w zależności od regionu i dostępności szczepionek. Zalecane jest śledzenie aktualnych informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia lub województwa, w którym mieszkasz.