Jak wygodnie pobierać ebooki na Kindle

Powszechnie wiadomym faktem jest to, że czytanie książek rozwija wyobraźnię i jest najlepszym sposobem zwiększanie wiedzy o świecie. Jeżeli jesteś miłośnikiem czytania, a jednocześnie jesteś otwarty na nowe technologie, zapewne posiadasz też własny czytnik ebooków. Być może jest nim jedno z urządzeń z serii Kindle od Amazon, będące niekwestionowanym liderem wśród czytników ebooków. Czytnik Kindle to Twoja osobista biblioteka w kompaktowych rozmiarach poręcznego urządzenia, które zawsze możesz mieć przy sobie. Za sprawą wydajnej baterii, dostępu do internetu oraz doskonałego ekranu Kindle Paperwhite, który wiernie odzwierciedla papier książkowy, czytnik Amazon Kindle to wygodny, bezpieczny i przyjazny dla oczu sposób czytania książek. By jednak zawsze mieć dostęp do kolejnych książek, warto pomyśleć o korzystaniu z dedykowanych aplikacji do ich pobierania na czytniki Kindle.

Jak pobierać nowe książki na czytnik ebooków Amazon Kindle?

W przeciągu ostatnich 10 lat popularność czytników systematycznie rośnie. Na rynku pojawiają się kolejne modele, dostępne w coraz bardziej przystępnych cenach. Czytniki Kindle obsługują popularne formaty ebooków, czyli pliki PDF, mobi, a także książki zakupione w specjalnych aplikacjach online. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie jest ciekawe i warte polecenia, z uwagi na wygodę użytkowania i niemal nieograniczone możliwości dostępu do nowych tytułów. Jedną z takich aplikacji pozwalających pobierać ebooki na Kindle jest Empik Go.

Nie tylko Kindle Store – poznaj inne aplikacje na czytnik kindle

Pierwszym serwisem online pozwalającym pobierać ebooki na Kindle był Kindle Store. Dziś wybór mamy znacznie większy. Wiele polskich i zagranicznych serwisów udostępnia użytkownikom dedykowane oprogramowanie na komputery. Po ich zainstalowaniu i zalogowaniu się na swoje konto uzyskujemy dostęp do pełnej oferty ebooków. Wybrane tytuły można kupować lub wypożyczać na określony czas w ramach posiadanej subskrypcji. Aby ebooki pojawiły się na Kindle, wystarczy podłączyć swój czytnik do komputera kablem do transferu danych i synchronizować bibliotekę w aplikacji z czytnikiem. Ebooki znajdujące się na Twojej wirtualnej półce zostaną wgrane do urządzenia i pozostaną tam do ich ręcznego usunięcia. Rozwiązanie w postaci opisanych aplikacji daje użytkownikom wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala bez ograniczeń wybierać spośród tysięcy tytułów polskich i zagranicznych autorów, a także umożliwia bezproblemowe wgrywanie ebooków na Kindle, bez potrzeby ich konwertowania z innych formatów lub rejestrowania się na w różnych serwisach i księgarniach online.

#artykuł sponsorowany